PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

2020-08-10 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-08-09 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

2020-08-09 16:30:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: OK Bedmet Kolejarz Opole – Wilki Krosno 39:50

2020-08-09 11:45:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39

2020-08-08 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów 50:40

2020-08-08 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Pierwszoligowe otwarcie sezonu. Gdańsk areną starcia Północy z Południem

Stadion w Gdańsku nie zmienia się pomimo upływu lat...

6 lipca w Gdańsku naprzeciw siebie staną żużlowe drużyny Południa i Północy. Pierwotnie potyczka ta miała się odbyć 29 marca, jednak przełożono ją ze względu na pandemię koronawirusa.

– Spotkanie to będzie mieć, wedle nowej tabeli biegowej, formułę meczu ligowego i liczę, że przyniesie kibicom nie mniej emocji niż przed rokiem, kiedy to w Łodzi reaktywowaliśmy tę imprezę po 21 latach przerwy. Był to udany come back i wierzę, że w Gdańsku również obejrzymy świetne widowisko – mówi Piotr Szymański. przewodniczący GKSŻ.

Mecz Północ vs Południe to także inauguracja sezonu dla SpeedwayEvents.pl. – To pierwszy mecz, który zorganizujemy w 2020 roku. Długo czekaliśmy na powrót, ale wierzę, że warto było i na torze w Gdańsku zobaczymy emocjonujące widowisko – zaznacza Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy klubów z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy drużyn z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa. Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła oficjalne nominacje dla trenerów obu drużyn, którzy następnie powołali zawodników do prowadzonych przez siebie zespołów. Te wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16).

Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego szkoleniowcem zespołu Południa został Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów).

– Jest mi niezmiernie miło, że dostałem możliwość poprowadzenia drużyny Południa w drugiej odsłonie meczu Północ vs Południe. To ciekawe wyzwanie, któremu postaram się sprostać – podkreśla Staszewski. – Będę dysponował silną drużyną. Już teraz mogę zapowiedzieć, że nie zamierzam oddawać pucharu za zwycięstwo, wywalczonego w 2019 roku przez zespół Południa – podsumowuje szkoleniowiec, w którego zespole doszło w ostatniej niemal chwili do jednej zmiany. Miejsce Timo Lahtiego (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) zajmie jego klubowy kolega Adrian Gała.

Skład drużyny Południa:

 1. Nicolai Klindt (Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
 2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
 3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
 4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
 5. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
 6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
 7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski).

– Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo. Liczę, że teraz wszystko odbędzie się zgodnie z planem i w końcu dojdzie do spotkania obu drużyn – mówi Staszewski.

Zespół Północy do boju poprowadzi Mirosław Berliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

– Zostałem miło zaskoczony informacją o nominacji na trenera Północy, to dla mnie duże wyróżnienie i wyzwanie zarazem – komentuje Berliński. – Na pewno zrobimy wszystko, by odebrać puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która dzierży go od zeszłego roku – dodaje.

Skład drużyny Północy:

 1. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
 2. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
 3. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 4. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 5. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 6. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
 7. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

– Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Stąd nominacja dla Michaiłowa. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji – zaznacza Berliński.

Przypomnijmy, że w 2019 roku na stadionie w Łodzi triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42. Czy w tym roku będzie podobnie?

Informacje o sprzedaży biletów i zasadach wejścia na stadion w Gdańsku przy okazji tego wydarzenia organizatorzy przekażą wkrótce. Bilety kupione na imprezę w pierwotnym terminie nie zachowują ważności. Większość kibiców dokonała już procedury zwrotu. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili proszeni są o kontakt mailowy. Patronat honorowy nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

CASH BROKER

Jedna odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.