Główny partner portalu

Formuła 1. Sebastian Vettel zwraca uwagę na problemy środowiskowe. Posprzątał trybuny po wyścigu

Fot. FB Sebastian Vettel
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sebastian Vettel po sezonie 2020 opuścił szeregi Ferrari i przeniósł się do zespołu Aston Martina. Do tej pory jego wyniki na torach nie są zadowalające, ale niemiecki czterokrotny mistrz świata zwraca na siebie uwagę w inny sposób. Po wyścigu na Silverstone w Wielkiej Brytanii wraz z grupą kibiców posprzątał śmieci z trybun. 

 

Wyścigu w Wielkiej Brytanii Sebastian Vettel na pewno nie zapisze w swoim notatniku w kategorii “Sukces”. Niemiecki kierowca startował z czwartego rzędu, a po wypadku Maxa Verstappena przesunął się nawet na 6. miejsce, ale chwilę później jego bolid obróciło i stracił szansę na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Spadł bowiem na 17. lokatę, po czym jego zespół polecił mu zjazd do boksu i wycofanie się z wyścigu.

Sebastian Vettel, choć słynie z temperamentu i ostrych reakcji, tym razem nie opuścił padoku od razu po nieudanym występie. Późnym popołudniem, gdy teren opustoszał, widziany był wraz z gromadką kibiców sprzątając zaśmiecone trybuny. Gwiazda Formuły 1 od jakiegoś czasu bardzo zainteresowała się ochroną środowiska. Swoimi działaniami stara się zwrócić uwagę ludzi na ważny problem, wpływający negatywnie na otaczający nas krajobraz.

SEBASTIAN SIREK