Główny partner portalu

fot. materiały prasowe
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pierwszy w historii, oficjalny występ Polaka w zawodach flat track zakończył się niespodziewanym sukcesem. W rundzie Indywidualnych Mistrzostw Czech w Libercu Łukasz Bujniewicz wystąpił z licencją PZM i stanął na najniższym stopniu podium.

 

Flat track to odmiana sportu motocyklowego, w której zawodnicy ścigają się motocyklami dostosowanymi z motocrossu lub enduro na torach żużlowych. Motocykle wyposażone są w standardowe, fabryczne silniki o pojemności 450 cc. napędzane benzyną. Łukasz Bujniewicz, który na co dzień mieszka i trenuje w Hiszpanii, dzięki staraniom firmy Nice oraz magazynu Świat Motocykli, otrzymał licencję Polskiego Związku Motorowego na zawody flat track i może występować w zawodach jako reprezentant Polski.

W poprzedni weekend wziął udział w rundzie Indywidualnych Mistrzostw Czech rozgrywanej na torze w Libercu. W zawodach wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy flat track zza naszej południowej granicy. W związku z tym trzecie miejsce w debiucie należy uznać za duży sukces. Czynione są starania, aby Łukasz Bujniewcz wystąpił w tym roku jako reprezentant Polski w jednej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata. 

W tym roku w Polsce odbyły się trzy oficjalne sesje treningowe dla zawodników zainteresowanych startami na flat tracku. Na początku sezonu w Toruniu, a następnie na torach żużlowych w Ostrowie Wielkopolskim i Gnieźnie. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe nie doszedł do skutku oficjalny trening w Tarnowie. Jak wynika z planów Nice i Świata Motocykli w przyszłym roku planowane jest także ułożenie harmonogramu treningów w taki sposób, aby na koniec sezonu 2022 odbyły się oficjalne zawody pod egidą Polskiego Związku Motorowego.