fot. GKS Wybrzeże
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Karol Żupiński, młodzieżowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk, uczestniczył w sobotę w wypadku drogowym. Na szczęście ani sam zawodnik, ani żaden z członków jego teamu nie ucierpieli, ale za to bus Żupińskiego nadaje się do kasacji. W środę uruchomiono zrzutkę na rzecz pomocy zawodnikowi, która po 24 godzinach została zamknięta dzięki wsparciu sponsora tytularnego 1. Ligi – bukmachera eWinner.

– Po meczu ligowym w Ostrowie Wielkopolskim bus teamu Karola Żupińskiego uległ wypadkowi w skutek czego młody żużlowiec Wybrzeża stracił część sprzętu. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Karola i pomóc w odbudowie zaplecza sprzętowego. Zabezpieczenie finansowe daje spokój, który potrzebny jest do dobrej i bezpiecznej jazdy na torach żużlowych. Uważamy, że to niezwykle istotne, żeby wspierać młodych zawodników, którzy są przyszłością dyscypliny – tłumaczy Dariusz Rompa z firmy eWinner.

fot. Karol Żupiński Racing

– Bardzo dziękujemy sponsorowi ligi, firmie eWinner, za pomoc w trudnej dla nas chwili! To, co pokazaliście wszyscy w ciągu ostatnich dni jest niesamowite, to dla nas duży zaszczyt, że mamy takich Kibiców i Partnerów – czytamy w komunikacie teamu Karola Żupińskiego.

Dodajmy, że zawodnika wsparli m.in. jego klubowi koledzy – Krystian Pieszczek i Piotr Gryszpiński.

Tymczasem młodzieżowiec w środę brał udział w finale Srebrnego Kasku w Gdańsku, gdzie zajął dziewiąte miejsce, z kolei w czwartek – również w Gdańsku – wystąpi w meczu Zdunek Wybrzeża z eWinner Apatorem Toruń. Początek tego spotkania o godzinie 18, transmisja w nSport+.