Główny partner portalu

Esport. Polacy mistrzami świata w Valorant!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

 

Dwaj Polacy zostali mistrzami świata. Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt, bo o nich mowa,  wraz z teamem Acend pokonali Gambit Esports po zaciętym, pięciomapowym finale VALORANT Champions.

Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt to znane osoby w świecie esportu.. Główne ten drugi utorował sobie drogę jako wielki talent, gdyż w pewnym momencie otrzymał angaż w G2 Esports.

Reprezentują barwy Acend. Drużyna miała okazję wystąpić w VALORANT Championship, które uznawane są za mistrzostwa świata w tę grę. Potwierdziła to pula nagród turnieju, wynosząca milion dolarów.

Przed rozpoczęciem zmagań raczej nie dawano Acend wielkich szans na zwycięstwo. Od pierwszego meczu zespół pokazał jednak, że przyjechał do Berlina sprawić niespodziankę. Najpierw o sile drużyny przekonało się Keyd Stars, przegrywając w mapach 1:2. Polacy i spółka poszli za ciosem, spotkanie z Team Envy wygrywając bez straty placu gry.

W wielkim finale Acend zmierzyło się z Gambit Esports. Rosjanie postawili rywalom twardy opór. W meczu rozgrywanym do trzech wygranych map trwała wymiana ciosów. Lepiej rywalizację zaczął Gambit, który później zmiażdżył przeciwnika na trzeciej mapie, oddając mu tylko trzy rundy. Postawiony pod ścianą zespół z Polakami odwrócił jednak losy starcia. Najpierw w dramatycznych okolicznościach doprowadził do wyrównania stanu meczu, by na ostatniej mapie zadać decydujący cios.

Opracowanie: cybersport.pl, redbull.com/pl