Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Zdjęcie: Facebook Ricky'ego Ashwortha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Indywidualny mistrz świata z 1993 roku będzie wspierał rehabilitującego się Anglika w trakcie jego jazdy w tandemie podczas niedzielnego Ben Fund Bonanza w Leicester. Zawody te otworzą sezon żużlowy na Wyspach.

Przypomnijmy: Ricky Ashworth w 2013 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi, który zagrażał jego życiu. Rokowania lekarzy początkowo były pesymistyczne. Po ponad 90 dniach w śpiączce nie było pewności, czy Anglik wróci do zdrowia. Rehabilitacja, na szczęście, przyniosła pozytywne skutki. W najbliższą niedzielę Ricky spełni jedno ze swoich marzeń, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Kontuzjowanego zawodnika wesprze Sam Ermolenko. Amerykański mistrz świata będzie asystował Ashworthowi podczas jego tandemowej jazdy na torze w Leicester.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dostaliśmy wsparcie od tak szanowanego zawodnika. Jest to o tyle ważne, że Ermolenko był bohaterem Ricky’ego, gdy ten jeździł na żużlu – powiedział organizator zawodów, Paul Ackroyd. – Sam jest bardzo chętny, aby wesprzeć powrót Ricky’ego do zdrowia. Jest pod wrażeniem jego determinacji i postępów, jakie poczynił w trakcie rehabilitacji – dodał.

JACEK HAFKA