lotto partner główny serwisu
Thu. Nov 21, 2019
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz

2. SPEEDWAY LEAGUE

SalariesTeamMatches
Points
Balance
1.ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz1226+133
2.Power Duck Investor PSŻ Poznań 1223+193
3.OK Bedmet Kolejarz Opole 1221+142
4.Wilki Krosno1214-3
5.Euro Finance Polonia Piła1213-38
6.Stainer Unia Kolejarz Rawicz128-35
7.Speedway Wanda Kraków120-392

2. LEAGUE SCHEDULE speedway in 2019 :


The chassis:


1. queue (30.03 – 31.03)
Krakow Club Speedway Sp. z oo – EURO FINANNCE Polonia Pila 34:56
Stainer Union Kolejarz Rawicz – ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz SA 45:45
OK Bedmet Kolejarz Opole – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań 48:42
Wolves Krosno SA – pauses

second round (06.04 – 07.04)
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz SA – OK Bedmet Kolejarz Opole 47:43
Wolves Krosno SA – Krakow Club Speedway Sp. z oo 53:37
EURO FINANNCE Polonia Pila – Stainer Union Kolejarz Rawicz 49:41
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – pauses

the third round (13.04 – 14.04)
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Bydgoszcz SA ZOOleszczPolonia 50:40
Stainer Union Kolejarz Rawicz – Wolves Krosno SA 36:54
OK Bedmet Kolejarz Opole – EURO FINANNCE Polonia Pila 55:35
Krakow Club Speedway Sp. z oo – pause

date backup (21.04, 22.04),

fourth round (27.04 – 28.04)
Wolves Krosno SA – OK Bedmet Kolejarz Opole 48:42
Krakow Club Speedway Sp. z oo – Stainer Union Kolejarz Rawicz 23:66
EURO FINANNCE Polonia Pila – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań 0:40
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz SA – pause

5. round (04.05 – 05.05)
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz SA – EURO FINANNCE Polonia Pila 49:41
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Wolves Krosno SA 55:35 52:38 ZKS Polonia Bydgoszcz SA – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań 47:43 Krakow Club Speedway Sp. z oo – pause date backup (13.07, 14.07, 20.07, 21.07) 13. round (27.07 – 28.07) Stainer Union Kolejarz Rawicz – EURO FINANNCE Polonia Pila 47:42 Krakow Club Speedway Sp. z oo – Wolves Krosno SA 26:64 TS Kolejarz Opole – ZKS Polonia Bydgoszcz SA 36:54 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – pauses 14th round (03.08 – 04.08) EURO FINANNCE Polonia Pila – Krakow Club Speedway Sp. z oo 54:35
OK Bedmet Kolejarz Opole – Krakow Club Speedway Sp. z oo 73:14
Stainer Union Kolejarz Rawicz – pause

6th round (11.05 – 12.05)
Stainer Union Kolejarz Rawicz – OK Bedmet Kolejarz Opole 39:50
Wolves Krosno SA – ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz SA 44:46
Krakow Club Speedway Sp. z oo – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań 30:60
EURO FINANNCE Polonia Pila – pause

date backup (17.05, 19.05)

7. round (26.05)
Zooleszcz Polonia Bydgoszcz SA – Krakow Club Speedway Sp. z oo 63:27
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Stainer Union Kolejarz Rawicz 51:39
EURO FINANNCE Polonia Pila – Wolves Krosno SA54:35 42:47 Wolves Krosno SA – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań 39:47 Stainer Union Kolejarz Rawicz – pauses 11th round (22.06 – 23.06) TS Kolejarz Opole – Wolves Krosno SA 53:37 Stainer Union Kolejarz Rawicz – Krakow Sp Club Speedway. z oo 57:33 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – EURO FINANNCE Polonia Pila 58:32 ZKS Polonia Bydgoszcz SA – pause date backup (29.06, 30.06) 9. round (30.06) POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Krakow Club Speedway Sp. Ltd. 64:23 12th round (06.07 – 07.07) EURO FINANNCE Polonia Pila – TS railwayman Opole 45:43
OK Bedmet Kolejarz Opole – pause

8. queue (01.06 – 02.06)

Stainer Union Kolejarz Rawicz – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań 35:55
Krakow Club Speedway Sp. z oo – Polonia Bydgoszcz SA ZOOleszcz 38:52
Wolves Krosno SA – EURO FINANNCE Polonia Pila 46:42
OK Bedmet Kolejarz Opole – pauses

9. round (09.06)

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz SA – Wolves Krosno SA 62:28
OK Bedmet Kolejarz Opole – Stainer Union Kolejarz Rawicz 48:42
EURO FINANNCE Polonia Pila – pauses

10. round (15.06 – 16.06)

Krakow Club Speedway Sp. z oo – TS Kolejarz Opole 20:70
EURO FINANNCE Polonia Pila – ZKS Polonia Bydgoszcz SA
Wolves Krosno SA – Stainer Union Kolejarz Rawicz 43:47 
Wolves Krosno SA – pause date backup ( 10.08 , 11.08)
ZKS Polonia Bydgoszcz SA – Stainer Union Kolejarz Rawicz 54:36
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – TS Kolejarz Opole


Final part:


1. The final round (17.08 – 18.08)
(a) in Table 4. The substantial part – the first table on the main part
(b) of the third table on the central portion – the second table on the body of the

date reserve : 23.08

2. final round (24.08 – 25.08)
(a) in the table 1. substantial part – the fourth in the table on the main part
(b) in the table 2. substantial part – third table on the body of the

date backup: 30.08, 31.08, 01.09, 06.09

3. final round (07.09 – 08.09)
winning teams from (a) and (b) the

date reserve: 13.09

4. final round (14.09 – 15.09)
winning teams from (a) and (b)

Dates reserve : 20.09, 21.09, 22.09, 27.09, 28.08, 29.09


and qualification matches (29.09)

Date reserve: 06.10

II qualification matches (06.10)