Główny partner portalu

Emil Sajfutdinow dał się szerzej poznać kibicom w barwach bydgoskiej Polonii. Fot, Jarosław Pabijan.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czas na drugą odsłonę tegorocznego cyklu Tauron SEC. Zmagania o miano najlepszego zawodnika w Europie z Torunia przenoszą się do Bydgoszczy. Wielki speedway wraca nad Brdę, a na stadion przy Sportowej powraca Emil Sajfutdinow, który wystartuje z dziką kartą.

Inauguracja Tauron SEC miała miejsce w sobotę w Toruniu. Zawody nie były może porywającym widowiskiem, ale nie brakowało ciekawych akcji i mijanek. Dobrze od początku radził sobie Nicki Pedersen, również dobrze spisywał się Robert Lambert, ale to Leon Madsen – przeplatający lepsze starty z gorszymi – okazał się najszybszy w najważniejszym biegu dnia.

Duńczyk zgromadził 12 oczek, ale wygrana w pierwszej odsłonie mistrzostw Europy nie dała mu pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Obecnie przewodzi w niej Robert Lambert, który ma tyle samo punktów, co drugi Nicki Pedersen (po 14). Nie można nie zauważyć dobrej postawy Bartosza Smektały, który do wielkiego finału na MotoArenie wjechał poprzez bieg barażowy i zakończył zawody z 11 punktami.

Rywalizacja w Bydgoszczy będzie drugą odsłoną tegorocznego cyklu Tauron SEC. Co ciekawe, wszystkie rundy odbędą się w naszym kraju, a po rundzie na stadionie Polonii zawodnicy będą walczyć w Gnieźnie, Rybniku i raz jeszcze w Toruniu.

– Tak, jak większość organizatorów, szukaliśmy nowych rozwiązań, dzięki czemu udało się wypracować konkretny plan. Forma zmagań, która została pierwotnie przyjęta, musiała ewoluować, stąd pomysł, żeby wszystkie rundy odbyły się w Polsce – mówi Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu.

W stawce Tauron SEC nie brakuje uznanych nazwisk, a dzięki nominacji dla Emila Sajfutdinowa, lista startowa będzie jeszcze mocniejsza. Rosjanin to dwukrotny zwycięzca cyklu i jako jedyny obronił zdobyte mistrzostwo (wygrywał w latach 2014-2015). Oprócz wspomnianej już czołówki pierwszego turnieju (Madsen, Lambert, Pedersen, Smektała) nie brakuje innych zawodników, którzy mogą pokusić się o zwycięstwo – Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen czy Kacper Woryna.

Ze względów sanitarnych trybuny stadionu w Bydgoszczy będą mogły wypełnić się jedynie w 25 procentach, a bilety na to wydarzenie sprzedawane są wyłącznie w internecie.

Początek środowych zawodów zaplanowano na godzinę 19, transmisja w Eurosporcie. O godzinie 19 rozpoczniemy naszą relację na żywo.

Klasyfikacja po pierwszym turnieju Tauron SEC:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania) 14
2. Nicki Pedersen (Dania) 14
3. Leon Madsen (Dania) 12
4. Bartosz Smektała (Polska) 11
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) 10
6. Mikkel Michelsen (Dania) 10
7. Timo Lahti (Finlandia) 8
8. Kacper Woryna (Polska) 8
9. Grigorij Łaguta (Rosja) 7
10. Krzysztof Kasprzak (Polska) 7
11. David Bellego (Francja) 6
12. Vaclav Milik (Czechy) 6
13. Andriej Kudriaszow (Rosja) 5
14. Kai Huckenbeck (Niemcy) 3
15. Michael Jepsen Jensen (Dania) 3
16. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska) 1
17. Peter Ljung (Szwecja) 1

Lista startowa na 2. rundę Tauron SEC w Bydgoszczy:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania)
2. Timo Lahti (Finlandia)
3. Kai Huckenbeck (Niemcy)
4. Vaclav Milik (Czechy)
5. Michael Jepsen Jensen (Dania)
6. Kacper Woryna (Polska)
7. Nicki Pedersen (Dania)
8. Emil Sajfutdinow (Rosja)
9. Grigorij Laguta (Rosja)
10. Mikkel Michelsen (Dania)
11. Leon Madsen (Dania)
12. Andrey Kudryashov (Rosja)
13. Peter Ljung (Szwecja)
14. David Bellego (Francja)
15. Bartosz Smektała (Polska)
16. Krzysztof Kasprzak (Polska)
17. Kamil Brzozowski (Polska)
18. Matić Ivacić (Słowenia)