PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

2020-07-10 20:30:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno

2020-07-10 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Tauron SEC: 2. finał w Bydgoszczy

2020-07-08 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Północ – Południe 42:48

2020-07-06 18:45:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno 42:48

2020-07-05 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław- RM Solar Falubaz Zielona Góra 45:45

2020-07-05 16:30:00

Ekipy PGE Ekstraligi zaczynają nietypowe treningi. Gwiazdy pojeżdżą za zamkniętymi drzwiami

fot. Unia Leszno

Przed nami bardzo krótki, ale intensywny okres przygotowań klubów na żużlowych torach. Wszystkie zespoły PGE Ekstraligi postanowiły już w pierwszy możliwy dzień wyjechać na swoje obiekty. Zawodnicy będą trenować za zamkniętymi drzwiami. Na trybuny nie wejdą ani kibice ani przedstawiciele mediów.

Treningi będą się odbywały zgodnie z regulaminem sanitarnym. Według niego, zawodnicy są zobowiązani chociażby do przebierania się w busach. W zajęciach może brać udział, w tym samym czasie, maksymalnie 16 osób – siedmiu zawodników, siedmiu mechaników i dwóch trenerów. Wiadomo także, że zakazana jest organizacja zajęć z zawodnikami z innych klubów. Póki co, zawodnicy muszą zapomnieć o sparingach i jeździe na obiektach innych ekip.

Wszystkie drużyny walczące o Drużynowe Mistrzostwo Polski poinformowały o tym, że treningi będą zamknięte dla kibiców i mediów. Kluby argumentują to między innymi tym, że chcą jak najlepiej wykorzystać czas, który pozostał im do pierwszych zawodów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

ℹ️ Komunikat GKM Grudziądz S.A. Od piątku 29 maja drużyna MRGARDEN GKM rozpocznie treningi przed sezonem 2020. Zgodnie z wymogami Regulaminu Sanitarnego informujemy, że podjęliśmy decyzję o zamknięciu sesji treningowych dla Kibiców oraz przedstawicieli mediów do odwołania. Apelujemy o uszanowanie zasad bezpieczeństwa, do których jako klub musimy się dostosować i niegromadzenie się przed bramami stadionu, które na czas treningów będą zamknięte. Wszelkie informacje na temat sesji treningowych MRGARDEN GKM będą publikowane i udostępniane za pośrednictwem strony internetowej www.gkm.grudziadz.net oraz mediów społecznościowych GKM S.A.. Informacje dla mediów zainteresowanych udziałem w meczach PGE Ekstraligi na stadionie w Grudziądzu przekażemy w osobnym komunikacie. #gkm #grudziądz #sezon2020 #pgeekstraliga #speedway

Post udostępniony przez GKM Grudziądz S.A. (@gkmgrudziadzsa)

– Obostrzenia związane z walką z koronawirusem mocno skomplikowały nasz tryb przygotowań. Do treningów na torze przystępujemy z dużym opóźnieniem, nie będziemy mieli też możliwości sparingów. Dlatego prosimy o uszanowanie czasu naszych żużlowców, którzy chcą jak najmocniej poświęcić się teraz treningom. Mam nadzieję na zrozumienie tej decyzji przez dziennikarzy – powiedział Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra, w rozmowie z mediami klubowymi.

Jedyną przeszkodą w piątkowych treningach może okazać się zatem niekorzystna pogoda. Jednak według prognoz platformy yr.no, zajęcia klubów powinny odbyć się zgodnie z planem. Synoptycy spodziewają się niewielkich opadów w godzinach porannych tylko w Rybniku i we Wrocławiu.

Wcześnie swój trening na stadionie im. Edwarda Jancarza rozpoczną gorzowianie. Stalowcy będą testowali motocykle już od 10.30. Wiemy również, że na obiektach pojawią się zawodnicy, o których w ostatnich tygodniach było bardzo głośno. Emil Sajfutdinow i Piotr Pawlicki stawią się wraz z innymi Bykami na popularnym Smoku. Na Stadionie Olimpijskim, jeszcze przed południem, będzie trenował z kolei Maksym Drabik.

BARTOSZ RABENDA

    1. Ten ‘pan dziennikarz’ nie bywa na stadionach. Siedzi w dziurze a relacje meczów, sytuacje zaistniałe w parkingu, atmosferę na trybunach i całą otoczkę, rozstrzyga na podstawie realcji telewizyjnych. Operuje bardzo ubogim słownictwem, w ktorym na czele wybija sie termin ‘kasa’ w odniesieniu do pieniedzy kontraktowych zawodników, dotacji miast dla klubow – i każdych innych cudzych finansów, które nie powinny tego pana obchodzić, oraz ‘opcja’ w odniesieniu do urojonych kontraktów, które są mało prawdopodobne (np. choćby ostatnie szukanie klubu Zmarzlikowi na rok 2021). Na potrzeby kreowania faktów, wymyślił słowo ‘kuluary’, w których to kuluarach wszystkie zaistniałe postacie oraz decyzje, są fikcyjne.
      Dlatego nie trzeba się o tego Pana martwić. Separowanie mediów w tym jednym wypadku, wyjdzie dyscyplinie na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.