Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W Polsce niedługo doczekamy się startu PGE Ekstraligi, zatem wszelkie rozgrywki online przestaną nas aż tak fascynować. Inaczej sytuacja wygląda w Szwecji, dlatego też tamtejsi fani czarnego sportu postanowili zorganizować wirtualną Elitserien, a patronem medialnym rozgrywek został portal pobandzie.com.pl. Szwedzka liga online rozpocznie się we wtorek o godzinie 19.

Bauhaus Elitserien miała wystartować w Szwecji 5 maja. Ale w wyniku epidemii koronawirusa liga jest zawieszona i nikt nie wie, czy w tym roku zobaczymy żużel na szwedzkich torach.

– Dzięki ośmiu szwedzkim fanom żużla, sezon można rozpocząć w e-sporcie, korzystając z polskiej gry Speedway Challenge 2020. Wszystko stało się po tym, jak ośmiu Szwedów zebrało się, tworząc szwedzką drużynę, która chciała zmierzyć się z Polską w towarzyskim meczu na wirtualnym torze w Częstochowie. Jako reprezentanci Szwecji ponieśliśmy niewielką porażkę. Naszym kapitanem był Adam Holman, który prowadzi na Facebooku stronę SpeedwayFans Sverige – mówi nam Adrian Jervis, pomysłodawca i organizator wirtualnej ligi.

Wszystko udało się zorganizować zaledwie w tydzień, w rywalizacji weźmie udział niemal 60 zawodników w sześciu drużynach – Dackarna, Indianerna, Lejonen, Masarna, Smederna i Västervik. Podobnie jak w prawdziwej Elitserien zespoły składają się z kombinacji Szwedów, Polaków oraz Brytyjczyków.

– Międzynarodowa żużlowa rodzina wciąż kwitnie i się rozrasta, pomimo pandemii koronawirusa, a to właśnie portal pobandzie.com.pl pomógł połączyć Szwedów z Polakami. Ja wykorzystałem swoje koneksje i dodałem do tego tortu Brytyjczyków – podsumowuje Adrian Jervis.