Foto: Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dwóch juniorów toruńskiego Apatora – Aleks Rydlewski i Jakub Janik – będzie w przyszłym sezonie jeździć w Cellfast Wilkach Krosno. Młodzieżowcy do beniaminka eWinner 1. Ligi trafili na zasadzie wypożyczenia.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić tę informację. Dziękujemy klubowi z Torunia na czele z panią prezes Iloną Termińską za konstruktywne rozmowy. Zarówno Aleks Rydlewski jak i Jakub Janik to młodzieżowcy, którzy dysponują sporym potencjałem, mają dużo do udowodnienia i liczymy na ich skuteczną jazdę. Z nowymi zawodnikami i Kacprem Przybylskim nasza formacja juniorska Wilków liczy już trzech żużlowców. Myślę, że to nie koniec i jest duża szansa, że w tym temacie do startu sezonu jeszcze coś się zmieni. Prowadzimy cały czas rozmowy i działania by jeszcze zasilić formację młodzieżową w naszym klubie, ale na razie za wcześnie na szczegóły. Poziom juniorów w całej eWinner 1. Lidze w 2021 roku będzie bardzo wyrównany – mówi na łamach serwisu Wilków Krosno Grzegorz Leśniak, prezes klubu.

Aleks Rydlewski urodził się 20 lutego 2002 roku, a Jakub Janik jest dwa lata starszy. – Zrobię wszystko by nie zawieźć kibiców Wilków i zarządu klubu. Chcę przywozić dobre punkty. Z większością juniorów pierwszoligowych klubów już rywalizowałem. Żadnej walki się nie boję – mówi pierwszy z nich.

– Przed trzema laty, w 2017 roku cieszyłem się z tytułu mistrza województwa kujawsko-pomorskiego na pit bike’ach. Wtedy zostałem zauważony przez klub z Torunia. Pamiętam, że po kilkunastu treningach zdałem licencję na klasycznym motocyklu. Dla mnie sezon 2021 to być albo nie być. Kończę bowiem w przyszłym roku wiek juniora. Stawiam zatem wszystko na jedną kartę. Już rozpocząłem przygotowania fizyczne do przyszłorocznych rozgrywek i jazdy w drużynie z Krosna. Forma musi być i będzie. Czuję, że będziemy groźnym zespołem dla każdego w tej lidze – podkreśla natomiast Jakub Janik.