Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
FOT. JAROSŁAW PABIJAN.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jarosław Hampel, który wczoraj w Ostrowie Wlkp. złamał prawą łopatkę, czeka na konsultacje lekarskie w Warszawie i wybór leczenia. Fogo Unia Leszno nie może zastosować za niego w niedzielę zastępstwa zawodnika.

Do wypadku doszło w trakcie eliminacji Złotego Kasku. Używając motocrossowej nomenklatury, Hampel poszedł w kozły w pierwszym łuku z Szymonem Woźniakiem. I miał cholernego pecha, bo został uderzony motocyklem. Stąd ta kontuzja, która komplikuje cele Fogo Unii, ale też, a może przede wszystkim, realizację indywidualnych planów zawodnika. Droga do światowych eliminacji IMŚ wiedzie przecież przez Złoty Kask, natomiast gdy chodzi o medale DMP, zabawa zaczyna się, de facto, od nowa w sierpniu.

– Jarek czeka na płytki ze zdjęciami i po konsultacji w stolicy wybierze formę leczenia. Albo poleci do Anglii, do dr. Simpsona, albo będzie się leczył w Warszawie u sprawdzonej ekipy, która zajmowała się jego udem – mówi nam Piotr Baron, menedżer Fogo Unii. – Niczego tu nie przyspieszymy, a Jarek wróci na tor wtedy, gdy się dobrze poczuje. Klub nie będzie wywierał absolutnie żadnej presji. Ile może potrwać przerwa? Około 4-6 tygodni, czas pokaże. Rok temu Damian Baliński złamał łopatkę i wrócił do ścigania po czterech tygodniach. Po trzech siedział na motocyklu – dodaje.  

Pewne jest, że leszczynianie nie zastosują za Hampela zastępstwa zawodnika w niedzielnym meczu domowym z Betard Spartą. Bo nie mogą. 37-latek ma czwartą średnią w drużynie (1,847), tymczasem z powodu kontuzji można zastępować tylko klubową jedynkę na liście – w tym wypadku Emila Sajfutdinowa (2,216). Pozostałych zawodników z listy – w przypadku kolizji meczów ligowych z ich startami międzynarodowymi.  

Bartosz Smektała i Dominik Kubera – grzejcie się.

WOJCIECH KOERBER

FOGO UNIA Leszno – lista ZZ:

1. Emil Sajfutdinow 2,216

2. Piotr Pawlicki2,043

3. Janusz Kołodziej 2,013

4. Jarosław Hampel 1,847

5. Brady Kurtz 1,423

J1. Bartosz Smektała 1,889