eWinner 1. Liga: Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 39:51

2020-08-04 20:30:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Orzeł Łódź 51:39

2020-08-04 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław 51:39

2020-08-02 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: MrGarden GKM Grudziądz – Eltrox Włókniarz Częstochowa 45:45

2020-08-02 16:30:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Lokomotiv Daugavpils – eWinner Apator Toruń 39:51

2020-08-02 14:00:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: SpecHouse PSŻ Poznań – Wolfe Wittstock 40:0

2020-08-02 12:00:00

Zakończona

Przejdź

Doyle nie zagrzeje miejsca w Częstochowie?

W ostatnim czasie władze eWinner Apatora Toruń poinformowały swoich fanów, że klub łączy długoletnia umowa z Jasonem Doyle’em. Może to oznaczać, że po rocznym rozbracie Australijczyk wróci do miasta Kopernika. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa Eltrox Włókniarza Częstochowa Michała Świącika.

Od dłuższego czasu mówiło się w kuluarach, że władze klubu z Torunia są pewne powrotu Jasona Doyle’a po rocznym wypożyczeniu do Częstochowy. Teraz sami przedstawiciele Apatora zabrali głos w tej sprawie i uchylili rąbka tajemnicy. Twierdzą, że Australijczyk ma ważny kontrakt z klubem. Co na to Michał Świącik? – Umowę długoletnią ma – zaznacza na wstępie prezes Biało-Zielonych. – Z naszej perspektywy wygląda to w ten sposób, że strony zawsze się dogadują podczas rozmów transferowych. Teraz mówi się, że Toruń chce mieć Doyle’a za wszelką cenę, a po sezonie być może będą chcieli go wypożyczyć na dłuższy czas. Różnie się może zdarzyć, może Jason będzie chciał jeździć w Toruniu? – zastanawia się sternik Lwów.

– Spokojnie, nie stało się nic, co byłoby nieprawdą. Zarząd Apatora ma ważną umowę z zawodnikiem. Zobaczymy, co pokaże sezon. Chciałbym, aby Jason Doyle jeździł w Częstochowie dłużej niż rok, a nasze ewentualne starania o jego pozostanie we Włókniarzu opierałyby się na rozmowach z klubem z Torunia – dodaje Michał Świącik.

Czy na chwilę obecną prawne zapisy w umowie Doyle’a znaczą, że Australijczyk przed sezonem 2021 wróci na stare śmieci? – Jeżeli tak mówią w klubie z Torunia, to pewnie tak jest – kończy Michał Świącik.

3 Odpowiedzi

  1. Jeżeli Apator nie awansuje to i tak Doyl będzie musiał odejść z Czewy. A dlaczego? bo wejdzie KSM i nie zmieści się w składzie.Przecież Madsen czy Lindgren mają długoletnie kontrakty i kto ich usunie ze składu?A KSM zrobią taki,że nie będzie miejsca dla trzech liderów bo inaczej wprowadzenie KSM-u nie miałoby sensu.

    1. Jednak w 2021 nie ma możliwości wprowadzenia KSM. Zabrania tego regulamin i nikt na to nie pójdzie nawet w 2022 roku. No może!!
      Jednak chyba nikt nie zezwoli, pomimo różnych kombinacji (a właściwie pomimo całkowitego braku decyzji) ze strony PZM, GKSŻ i prowadzących podmioty lig żużlowych.
      Bardzo mnie zastanawia bierność dziennikarzy, bardzo łatwo znajdujących tematy odnośnie: Mechaników, zawodników, trenerów, prezesów a nie potrafiących znaleźć błędów wśród działania tych na szczycie. Nazwiska? Wszyscy je znają, Chętnie poczytam wywiady …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.