Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

171 meczów i 5. miejsce w tabeli wszech czasów. Dekada Bartosza Zmarzlika w Gorzowie

Bartosz Zmarzlik. Foto: Stal Gorzów / Radek Kalina

W piątkowy wieczór Stal Gorzów Wielkopolski poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Bartoszem Zmarzlikiem. Dla dwukrotnego mistrza świata przyszły sezon będzie jedenastym z rzędu w zespole z Gorzowa Wielkopolskiego. Do tej pory wystartował w 171 spotkaniach Stali, notując ogółem średnią 2,175 punktu na bieg.

Wszystkie statystyki dotyczą meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Bartosz Zmarzlik ma na koncie 171 spotkań w barwach Stali, zwykle osiemnaście w sezonie. W tych meczach odjechał 842 biegi, a najbardziej zapracowany był w sezonie 2018, kiedy wyjeżdżał na tor 94 razy. Gdyby nie walkower w tym sezonie w meczu z Włókniarzem Częstochowa, najpewniej pobiłby rekord wyścigów w w jednym sezonie. Co ciekawe, od 2014 roku Bartosz Zmarzlik notuje średnią co najmniej 2,055 punktu na bieg, a najlepszy w jego wykonaniu był rok 2018, kiedy uzyskał średnią 2,574.

Bartosz Zmarzlik w Stali – mecze, wyścigi, punkty, bonusy, suma, średnia

Liderowi Stali z rzadka zdarzają się “zerówki”, choć w kończącym się sezonie miał ich więcej (sześć), niż w trzech poprzednich latach razem wziętych (cztery). Co ciekawe, Bartosz Zmarzlik nigdy w PGE Ekstralidze nie zanotował statystycznego upadku, a w sezonie 2020 przydarzyła mu się pierwsza od 2016 roku taśma.

Bartosz Zmarzlik w Stali – pierwsze miejsca, drugie, trzecie, czwarte, defekty, upadki, wykluczenia, taśmy, pojedynki wygrane i przegrane

Zmarzlik obecnie znajduje się na piątym miejscu listy najskuteczniejszych zawodników Stali Gorzów. W sezonie 2020 wyprzedził Ryszarda Franczyszyna, w kolejnym – jeśli nadal zachowa wysoki poziom, o co chyba można być spokojnym – może znaleźć się przed Bogusławem Nowakiem, a wowczas przed nim będą już “tylko” Edward Jancarz, Jerzy Rembas i Piotr Świst.

Najskuteczniejsi
zawodnicy Stali
meczebiegupunkty
Piotr Świst27513912928
Jerzy Rembas25912092646
Edward Jancarz2339702278
Bogusław Nowak2139571786
Bartosz Zmarzlik1718421757
Ryszard Franczyszyn24510461751

PAWEŁ PROCHOWSKI, KAROL PŁONKA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.