Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
David Bellego / fot. PSŻ Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zespół Pover Duck Iveston PSŻ Poznań przegrał wprawdzie niedzielne starcie z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz (43:47), ale obronił punkt bonusowy i wszystko wskazuje na to, że Skorpiony wygrają rundę zasadniczą.

Mecz w Bydgoszczy był bardzo wyrównany. O wygranej gospodarzy przesądziły dopiero biegi nominowane. – To była twarda walka – przyznaje jeden z liderów drużyny z Poznania, David Bellego. – Bydgoszczanie mieli lepszą końcówkę i zasłużenie wygrali. Tor dzisiaj był dosyć śliski, ale dzięki temu kibice zobaczyli fajne zawody – dodaje.

David Bellego pracuje nad tym, by jego forma była stabilna

Francuz ze swojego dorobku może być raczej zadowolony – zapisał na swoim koncie 11 punktów i 2 bonusy. – Przydarzyły mi się błędy na trasie i to kosztowało mnie utratę 1 czy 2 punktów – przyznaje Bellego. – W sumie mogę być jednak zadowolony z szybkości, jaką miałem i starty też nie wychodziły złe. Jest ok, pracujemy nad tym, by forma była stabilna – mówi.

Poznański zespół, póki co, jest liderem 2. Ligi Żużlowej i wszystko wskazuje na to, że wygra rundę zasadniczą. Czy powalczy również o awans? – Dlaczego nie? Jesteśmy liderem, więc oczywiście, że będziemy się starali o awans – kończy David Bellego.

MICHAŁ CZAJKA