Peter Wright / fot. Professional Darts Corporation

Peter Wright najlepszym zawodnikiem na świecie! Szkot rozstawiony z numerem „2” w finałowym spotkaniu pokonał Anglika Michaela Smitha 7:5 i odzyskał tytuł po dwóch latach przerwy. Za zwycięstwo popularny „Snakebite” otrzymał okazały puchar oraz nagrodę w wysokości aż 500 tysięcy funtów.

Kibice w Londynie liczyli na sukces ich ulubieńca Michaela Smitha. W drodze do finału kilku czołowych zawodników musiało uznać jego wyższość m.in. Jonny Clayton, James Wade czy też obrońca mistrzowskiego tytułu Gerwyn Price. Nic więc dziwnego, że rozstawiony z „9” Anglik rozbudził apetyty miejscowych fanów.

Finałowe spotkanie było niezwykle wyrównane i żaden z zawodników nie potrafił wyjść na wyraźne prowadzenie. Przy stanie 5:4 w setach wydawało się, że rozpędzony Smith, dla którego był to drugi finał w karierze, będzie w stanie zdobyć swój pierwszy tytuł. Jednak wtedy wyszło ogromne doświadczenie Petera Wrighta, który grał koncertowo i wykorzystał niemoc rywala. Szkot decydującym momencie wygrał aż osiem legów z rzędu i ostatecznie mógł świętować w Alexandra Palace swój wielki triumf.

Tym samym Peter Wright dołączył wąskiego i ekskluzywnego grona zawodników w historii darta, którzy zdobyli tytuł więcej niż jeden raz. Wcześniej dokonali tego Phil Taylor, Michael van Gerwen, Gary Anderson, Adrian Lewis i John Part.