Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Damian Dróżdż. Foto: Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziesiąty zawodnik minionego sezonu 2. Ligi Żużlowej, Damian Dróżdż, zmienia klub. Wychowanek Włókniarza Częstochowa pożegnał się z fanami Wilków Krosno poprzez wpis na swoim facebookowym profilu. 24-letni żużlowiec nie podzielił się informacją, z jakim klubem zwiąże swoją najbliższą przyszłość.

W niedawno zakończonej kampanii Wilki Krosno absolutnie zdominowały trzecią klasę rozgrywkową w kraju, wygrywając wszystkie swoje mecze. Ani razu nie zdarzyło się, by podopieczni Janusza Ślączki nie zakończyli zawodów z przynajmniej jedenastopunktową przewagą. Duży wkład w takie wyniki klubu z Podkarpacia wniósł Damian Dróżdż. 24-latek po bardzo trudnych dwóch pierwszych sezonach w gronie seniorów odnalazł się w barwach Wilków, osiągając średnią 2,171 pkt/bieg w 2. Lidze Żużlowej. Co ciekawe, znacznie lepiej szło mu na wyjazdach niż na długim krośnieńskim torze, kończąc sezon ze średnią 2,450 pkt/bieg w delegacjach (drugi wynik w lidze, gorszy tylko od tego Wadima Tarasienki).

Jak się okazuje, związek Dróżdża z klubem z Podkarpacia zakończy się na tylko jednym roku. – Pora przygotowywać się do następnego sezonu, w którym Damiana prawdopodobnie zobaczymy w nowych barwach klubowych. Genialny sezon w drużynie Wilków Krosno dobiegł końca. Atmosfera, jaką stworzyliście, nie pozwala powiedzieć nic innego jak do zobaczenia – przekazał były żużlowiec m.in. Sparty Wrocław i Włókniarza Częstochowa. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że zawodnik nie wykluczył całkowicie możliwości pozostania w klubie na kolejny sezon.

Foto: fb.com/ddrozdz146

JAKUB WYSOCKI