PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

2020-08-10 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-08-09 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

2020-08-09 16:30:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: OK Bedmet Kolejarz Opole – Wilki Krosno 39:50

2020-08-09 11:45:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39

2020-08-08 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów 50:40

2020-08-08 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Czy Apator ryzykuje z gośćmi w Ekstralidze? Bajerski widzi plusy

Chris Holder i Jack Holder. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

eWinner Apator Toruń jest rozchwytywany w kwestii gości, którzy będą startować w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Bracia Holderowie i Adrian Miedziński już znaleźli kluby, które chętnie skorzystają z ich usług. Pojawiły się pytania, czy faworyt do awansu nie ryzykuje, umożliwiając swoim zawodnikom dodatkowy zarobek.

Kontuzji w sporcie nikomu nigdy nie życzymy, ale wiemy, że akurat w przypadku żużla, takie ryzyko jest całkiem spore. W związku z tym, niektórzy kibice eWinner Apatora Toruń zastanawiają się, czy umożliwienie aż trzem zawodnikom startów w roli gościa w PGE Ekstralidze jest zasadne. Przypomnijmy – Chris Holder ma wspomóc Betard Spartę Wrocław, jego młodszy brat Jack Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp., a Adrian Miedziński może zdobywać punkty dla PGG ROW-u Rybnik.

– Ryzyko w tym sporcie zawsze jest. Przypomnijmy sobie sytuację z Holtą z 2019 roku. On zaliczył upadek, gdy jechał sam. Mieliśmy też niedawno przypadek Martina Smolinskiego, więc nie możemy tak na to patrzeć – podkreśla Tomasz Bajerski, menedżer eWinner Apatora w rozmowie z po-bandzie.com.pl.

Anioły są uważane przez większość ekspertów za faworyta eWinner 1. Ligi. Ich nowy menedżer twierdzi, że starty jego zawodników w Ekstralidze mogą pomóc drużynie.

– Dla nich to okazja na złapanie bezcennej jazdy. W tym roku był problem ze sparingami, więc mogą na tym skorzystać – przekonuje Bajerski.

Dla zawodników to również okazja do złapania dodatkowych pieniędzy. Jak doskonale wiemy, przez pandemię koronawirusa sporo środków im uciekło. Nie jest też powiedziane, że to koniec takich ruchów związanych z Apatorem. Tobiasz Musielak i Wiktor Kułakow to również mogą być łakome kąski dla drużyny, która znajdzie się w kryzysie kadrowym.

eWinner 1. Liga rusza 11 lipca. Apator podejmie w pierwszej kolejce ekipę Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno.

KONRAD MARZEC

4 Odpowiedzi

  1. Idźcie jak najdalej delikatnie mówiąc z tą funkcją gościa. Powtórzę jeszcze raz: z angielskiej ligi co dobre to tylko bonus za zwyciestwo w dwumeczu,a reszta typu ksmy, goście i co tam jeszcze to wykańczanie polskiego speedwaya!

  2. Ja naprawdę nikomu źle nie życzę, jednak wydaje mi się że wypożyczenie połowy składu to ogromne ryzyko, pomijając już instytucję gościa (pisałem już o tym kilkakrotnie – chory pomysł). W dodatku niewykluczone, że Kulakow i Tobiasz pójdą ich ścieżką, w przypadku Kulakowa musi być 100% pewność ścigania się, a nie walki o skład. Ja na miejscu kibiców Toruniu mocno bym protestował, a tym samym no cóż…witamy Toruń w EE choć każdy jedzie w innym klubie. Swoją drogą ciekawe jak się panowie będą traktowali na torze, gdy przyjedzie im stanąć pod taśmą, ale naprzeciw sobie….

  3. Cały ten przepis to kpina. On miał sens jak granice były pozamykane. A teraz stosuje się go jako kroplówkę za różnych słabszych zdrowych zawodników. Skandal. Ale żadne dziennikarzyna się nie wychyli w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.