Główny partner portalu

Gleb Czugunow.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gleb Czugunow może już startować jako polski młodzieżowiec. W czwartkowy wieczór Rosjanin z polskim paszportem zdał teoretyczny egzamin na krajową licencję.

Pozytywne przejście przez teoretyczny egzamin było w zasadzie formalnością, a teraz Gleb Czugunow może startować pod numerami młodzieżowymi w zespole Betard Sparty Wrocław, bo egzaminu praktycznego zdawać nie musi (uznano jego niepodważalną klasę sportową). To jednocześnie ogromnie wzmocnienie wicemistrzów Polski.

Przypomnijmy, że Czugunow zdecydował się startować pod polską flagą w zawodach międzynarodowych. Zważywszy na fakt, że w tym roku każdy kraj ma jednego przedstawiciela w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, Rosjanin de facto zrezygnował z walki o medal w juniorskim czempionacie. Trudno bowiem przypuszczać, że będzie on reprezentował Polskę kosztem Dominika Kubery, Wiktora Lamparta czy Jakuba Miśkowiaka.

33 komentarze on Czugunow zdał egzamin na polską licencję. Betard Sparta silniejsza
  simon68
  15 May 2020
  12:30pm

  p.Andrzej Rusko nie przeforsowal zapisu o zagranicznym juniorze , to zalatwil obywatelsto dla Gleba . Zadna sensacja tylko zwykle uklady ukladziki . Jak tak dalej bedzie to w GP beda sami “Polacy”.

  JasnePełne
  15 May 2020
  1:40pm

  Gdy w październiku prezes Rusko zabiegał o przepis z zagranicznym juniorem w składzie, wniosek Gleba Czugunowa o przyznanie polskiego obywatelstwa był złożony od kilku miesięcy. Także nie ta kolejność.

   Voy
   15 May 2020
   1:50pm

   Raczej wiadomo w jakim celu ten wniosek był złożony. Kolejność nie ma tu znaczenia . Intencja ta sama.

    JasnePełne
    15 May 2020
    2:05pm

    Kolejność jednak ma znaczenia. Nie było tak że gdy Rusko nie załatwił przepisu o juniorze to poszedł załatwiać Ruskiemu paszport. Po prostu, wiedząc że na paszport długo się czeka, działał dwutorowo.

     Voy
     15 May 2020
     2:42pm

     No właśnie o to mi chodzi. Działał dwutorowo w jednym celu. Tu się nie uda to tam może tak. Wytrawny z niego gracz. Szkoda, że kosztem klubowego szkolenia.

  Wariat
  15 May 2020
  2:26pm

  Przedstawiam reprezentację Polski:
  1. Holta – kapitan
  2. A. Łaguta
  3. Trofimow
  4. Czugunow
  5. proszę wpisać swoich kandydatów
  Trener, Olisadebe (co z tego, że piłkarz ?)
  🙂 🙂 🙂

  Diego71
  15 May 2020
  2:47pm

  Żal poślady ściska. Trzeba mieć łeb na karku, by to wszystko tak się zazębiało. Pan Andrzej jest najwybitniejszym, najdłużej panującym prezes klubu w Polsce i wie co z czym się je. Zrobił ze Sparty potęgę i najbogatszy klub żużlowy w Polsce.

  Przeraża mnie nienawiść wśród kibiców w Polsce, cieszących się z problemów innych. Kiedyś tego nie było, a teraz gdy zawodnikowi drużyny przeciwnej pośliźnie się noga, np. złapię kontuzje to cisza się, bo ich drużyna może wygrać, bądź jakaś dyskwalifikacja. Nie ważne że tam człowiek cierpi, ważne że my wygramy.

  Nagonka na Drabika, chłopak przyjął tylko kroplówkę, a porównuję się go do Łaguty czy Dudka którzy brali prawdziwy twardy doping. Chłopak jest młody, wszystko co ma to żużel, zrobił błąd, więcej tego nie zrobi, ale wieszanie na nim psów, może złamać mu karierę, oby nie życie. Tyle że ludzie w Lesznie, Gorzowie, Zielonej Górze, a nawet w… Częstochowie mają to gdzieś bo osłabi to przeciwnika i oni na tym ugrają. Taka to Polska mentalność. Przykre, a chłopak tam przeżywa dramat. A to może być przyszły mistrz świata…

   Wariat
   15 May 2020
   3:20pm

   “Przeraża mnie nienawiść wśród kibiców w Polsce, cieszących się z problemów innych. Kiedyś tego nie było”
   Było !!! Tylko nie na taką skalę. Teraz trolle wpisują chamskie komentarze bo są “anonimowi” w sieci (aby dowalić wszystko jedno komu)

   simon68
   15 May 2020
   3:21pm

   @Diego 71 : Moze i Sparta jest najbogatszym klubem , moze i p. Rusko jest najwybitnieszym prezesem tylko jakis taki niesmak mam . Ilu juniorow szkoli ten najbogatszy klub? Dlaczego Drabik po przyznaniu sie nie odbieral korespondencji i czy to cale zamieszanie nie jest spowodowane wlasnie dzialaniem p.Rusko . Moim zdaniem to wlasnie dzialania klubu niszcza Drabika . Przeciez ta sprawa jest banalnie prosta i wyrok { obojetnie w ktora strone } dawno powinien zapasc . Komu zalezy na przeciaganiu tej juz afery ? Kibicom , Drabikowi czy p.Prezesowi mozesz odpowiedziec ?

   Xing
   15 May 2020
   5:07pm

   Nie przeżywałby dramatu jakby sobie przed finałem kroplówy nie walił….Udowodnij mi, że czegoś sobie nie wypłukiwał. Sranie w banie, że nie wiedział. Lekarz nie wiedział nikt nie wiedział…..To tak jakby facet co robi na rusztowaniach nie wiedział, że bez badań wysokościowych nie może wejść powyżej 3 metrów. Totalna ściema.

   nazgul
   15 May 2020
   6:16pm

   Żeby było jasne jestem kibicem Unii Leszno z ponad czterdziestoletnim stażem i na pewno nie mam nic przeciwko temu, że Sparta jest finansowo mocnym klubem. Z racji długiego stażu kibicowskiego, można rzec znam karierę pana Andrzeja Rusko jako prezesa klubu wrocławskiego od samego początku. Z całą pewnością nie można tych działań nazwać moralnie czystymi – każdy prawdziwy kibic żużla w Polsce wie o czym piszę. Patrząc na działania pana Rusko odnoszę wrażenie, iż dobro żużla w Polsce jest daleko po tym co w jego mniemaniu jest dobre dla Sparty Wrocław. Ostatnie działania związane z wprowadzeniem obcokrajowca na pozycję juniora – trwające od końca sezonu 2018 – powstrzymane przez sprzeciw wszystkich prezesów ExL, czy załatwianie obywatelstwa dla Czugunowa, który poza jazdą od czterech lat na żużlu w naszych ligach niewiele ma wspólnego z naszym krajem – brak chociażby wątpliwych polskich korzeni w postaci zrusycysowanych przodków, to na pewno nie jest działanie na rzecz rozwoju żużla w Polsce. Nie będę przeczył, że podziwiałbym pana Rusko za to jak jest obrotny, gdyby nie to lawirowanie na granicy prawa z wykorzystaniem znajomości i układów oraz działania bez jakiejkolwiek hamulcy moralnych – liczy się tylko dobro mego klubu kosztem innych. Dlatego wielu kibiców traktuje Spartę w ten sposób i cieszy się z potknięć klubu z Wrocławia i nie ma to nic wspólnego z nienawiścią o której co niektórzy tu piszą. Oczywiście w tej chwili wypełzło również różne buractwo i rozpanoszyło się po wielu portalach, ale to jest związane z przyzwoleniem na takie zachowanie obecnych elit rządzący do spółki z prokuraturą – przepraszam za dygresję, ale odbiegłem od tematu, a Po Bandzie to nie miejsce na politykowanie, bo to zbyt fajny portal!
   Co do Drabika, to z całym szacunkiem, ale mówienie, że przecież przyjął tylko kroplówkę to zakrawa na kpinę. WADA wyznaczyła limit 100ml jednorazowego podania kroplówki nie dlatego, że ktoś tak sobie wymyślił, tylko po to, by zawodnicy nie byli wstanie wypłukać z organizmu zakazanych substancji – 500ml podane jednorazowo już to robi. Dlatego WADA jednorazowe podanie 500ml traktuje na równi z braniem “twardego dopingu”. 500ml podane Drabikowi mogło, ale oczywiście nie musiało wypłukać “twardy” doping podanego zawodnikowi w związku z jego dolegliwościami, by postawić go na nogi przed meczem finałowym ExL. Być może były to tylko witaminki na wzmocnienie, ale tego już się nie dowiemy bo kroplówka zrobiła swoje. W całej sprawie największy niesmak budzi u mnie, a pewnie i wielu kibiców termin wniosku o przyznanie wstecznego TUE, matactwa i zmiany w zeznaniach itp. Lekarz, który niby “serwował” kroplówkę Drabikowi był licencjonowanym przez POLADĘ lekarzem i on nie wiedział, że w takim przypadku należy wniosek o TUE złożyć jak najszybciej?!!! – no śmiech na sali!!! To nie przepisy WADA mogą złamać Drabikowi karierę, a arogancja zawodnika i moim zdaniem nieprzemyślane działania osób zaangażowanych w sprawę afery dopingowej zawodnika. Myślę, że gdyby zawodnik “położył uszy po sobie” i ukorzył się przyznając, że nieświadomie popełnił błąd, który skutkuje tak wielkimi sankcjami to o sprawie już dawno byśmy zapomnieli. Drabik dostałby najniższy z możliwych wymiarów kary, nie powstałby precedens do którego dąży prawnik Drabika, a który otworzy drogę do uniknięcia dyskwalifikacji prawdziwym dopingowiczom. Teraz obawiam się jednak, że kara może być o wiele surowsza, tym bardziej, że szefem WADA jest Polak Witold Bańka i cały antydopingowy świat patrzy na POLADĘ, która zapewne będzie unikała stworzenia precedensu – przychylenia się do wniosku o wsteczne TUE po tak długim czasie od popełnionego wykroczenia.
   Wyszło trochę długo, ale odpowiedź na tematy nie mogła być w moim mniemaniu spłycona.
   Pozdrawiam

    Wariat
    15 May 2020
    7:58pm

    “Oczywiście w tej chwili wypełzło również różne buractwo i rozpanoszyło się po wielu portalach, ale to jest związane z przyzwoleniem na takie zachowanie obecnych elit rządzący do spółki z prokuraturą – przepraszam za dygresję, ale odbiegłem od tematu, a Po Bandzie to nie miejsce na politykowanie, bo to zbyt fajny portal!”
    Temat Maxa był już tak obramiały, że głowa mała !!!!
    Tylko, że te marynarki …..
    Gdyby ich “mózgi” wrzucić do piłeczek ping-ponga …to dzieci miały by grzechotkę

   Pablo Sarachman
   15 May 2020
   9:27pm

   Bez krzty hejtu. Czy uważasz, że takie ubeckie kombinowanie przynosi Sparcie chlubę? Będziesz się cieszyć z takiego medalu? Dziwisz się, że cała Polska będzie jechać przeciw wam?
   To nic innego jak oszustwo w ramach przepisów. Jak Lambert załatwiłby obywatelstwo i został w Lublinie to byś mówił, że Kempa to cwany lis i wykorzystał lukę czy że jest ch…..email zbolałym?
   Przemysl to na spokojnie. Pozdrawiam

   Abczucharis
   16 May 2020
   8:34am

   Buahahahahaha widać ze jesteś zaślepiony w p. Rusko, a przez gleba komu zabiera prace? To jest właśnie Polska mentalność obcych wielbić swoich karać
   Co do Drabika zgadzam się z jednym ze to jest chore cały ten doping….ale mogę się nie zgadzać z przepisami a muszę się stosować (np. jazda w pasach) wiec złamał przepis….złamał a brak wiedzy nie zwalnia Cię ze stosowania przepisów….

  Olo
  15 May 2020
  3:20pm

  Widzę że zazdrośnicy robią z Pana Andrzeja Rusko nad prezydenta który wszystko może to zgłoście się Wam też pomoże ps chyba są kluby w potrzebie

  Kroll
  15 May 2020
  5:05pm

  Czym się chwalić , że macie Polskich juniorów w … zadku ??? Wszystko pod wynik … a i tak nie zdobędziecie złota !!! Rusek NIGDY nie będzie Polakiem !

  Dw
  15 May 2020
  6:01pm

  Kto ma głowę na karku ten kombinuję.Jak by Sparta chciała to by miała każdego zawodnika!!!tylko polityka wydawania kasy.Kupić a utrzymać Unia taka bogata a juz plajtuje hehe

  ja
  15 May 2020
  8:01pm

  Głowa na karku phi, Jamróg i Woźniak oślepieni magią w końcu przejrzeli i uciekli. Obiektywna ocena jest taka dla kibica dyscypliny, że to najwięksi obecnie kombinatorzy, którym ponownie nie udało się sięgnąć po złoto mimo kombinacji z torem, maszynami startowymi, trenerami mechanikami, a teraz serial pędzi dalej w roli głównej wlewki witaminki, przeciąganie wyroku i zabijanie polskiego żużla zdolną młodzieżą haha. Oczywiście kibic wrocławski jest zadowolony, bo jakże by inaczej. Szacunek dla tych wyjątków, którym taka zabawa frajdy nie sprawia i postanowili nie zasiadać na jakże wygodnym siedzisku nowego olimpijskiego.

   sparta-dwr
   16 May 2020
   9:22am

   W dużej mierze zgadzam się z tobą i nazgulem, ale nadal będę chodził na nowy olimpijski i ryczał na trybunach dopingując Spartę. Bo od lat jestem kibicem tego klubu – w lepszych i gorszych czasach.
   Nikogo nie chcę tu usprawiedliwiać, ale w każdym klubie są nie całkiem czyste zagrania i machinacje. Co wypłynie, to się rozleje, reszta zostaje pod kołderką. A dzieje się tak i dziać się będzie – nie tylko w żużlu – bo obecnie sport to wielka kasa.
   Dlatego nie lejmy jadu na siebie, myślę tu o kibicach. Nie zachowujmy się jak politycy.

  Pablo Sarachman
  15 May 2020
  9:41pm

  Ręce opadają. Powstańcy Warszawscy się w grobie przewracają. Jak my się nie szanujemy i każdy może dostać nasze obywatelstwo bo ma wujka milicjanta, to jak inni mają nas szanować? A najlepsze, że liga się na to zgadza, telewizja się na to zgadza, wrocławianie się cieszą. Ale Wrocław teraz to bardzo europejskie miasto. Toleruje się nawet drużynę w barwach banderowców grającą w lokalnej a-klasie.
  Czekam jak nowy ruski Ruska będzie że łzami w oczach śpiewał Mazurek Dąbrowskiego po zwycięstwie w Grand Prix.

Skomentuj

33 komentarze on Czugunow zdał egzamin na polską licencję. Betard Sparta silniejsza
  simon68
  15 May 2020
  12:30pm

  p.Andrzej Rusko nie przeforsowal zapisu o zagranicznym juniorze , to zalatwil obywatelsto dla Gleba . Zadna sensacja tylko zwykle uklady ukladziki . Jak tak dalej bedzie to w GP beda sami “Polacy”.

  JasnePełne
  15 May 2020
  1:40pm

  Gdy w październiku prezes Rusko zabiegał o przepis z zagranicznym juniorem w składzie, wniosek Gleba Czugunowa o przyznanie polskiego obywatelstwa był złożony od kilku miesięcy. Także nie ta kolejność.

   Voy
   15 May 2020
   1:50pm

   Raczej wiadomo w jakim celu ten wniosek był złożony. Kolejność nie ma tu znaczenia . Intencja ta sama.

    JasnePełne
    15 May 2020
    2:05pm

    Kolejność jednak ma znaczenia. Nie było tak że gdy Rusko nie załatwił przepisu o juniorze to poszedł załatwiać Ruskiemu paszport. Po prostu, wiedząc że na paszport długo się czeka, działał dwutorowo.

     Voy
     15 May 2020
     2:42pm

     No właśnie o to mi chodzi. Działał dwutorowo w jednym celu. Tu się nie uda to tam może tak. Wytrawny z niego gracz. Szkoda, że kosztem klubowego szkolenia.

  Wariat
  15 May 2020
  2:26pm

  Przedstawiam reprezentację Polski:
  1. Holta – kapitan
  2. A. Łaguta
  3. Trofimow
  4. Czugunow
  5. proszę wpisać swoich kandydatów
  Trener, Olisadebe (co z tego, że piłkarz ?)
  🙂 🙂 🙂

  Diego71
  15 May 2020
  2:47pm

  Żal poślady ściska. Trzeba mieć łeb na karku, by to wszystko tak się zazębiało. Pan Andrzej jest najwybitniejszym, najdłużej panującym prezes klubu w Polsce i wie co z czym się je. Zrobił ze Sparty potęgę i najbogatszy klub żużlowy w Polsce.

  Przeraża mnie nienawiść wśród kibiców w Polsce, cieszących się z problemów innych. Kiedyś tego nie było, a teraz gdy zawodnikowi drużyny przeciwnej pośliźnie się noga, np. złapię kontuzje to cisza się, bo ich drużyna może wygrać, bądź jakaś dyskwalifikacja. Nie ważne że tam człowiek cierpi, ważne że my wygramy.

  Nagonka na Drabika, chłopak przyjął tylko kroplówkę, a porównuję się go do Łaguty czy Dudka którzy brali prawdziwy twardy doping. Chłopak jest młody, wszystko co ma to żużel, zrobił błąd, więcej tego nie zrobi, ale wieszanie na nim psów, może złamać mu karierę, oby nie życie. Tyle że ludzie w Lesznie, Gorzowie, Zielonej Górze, a nawet w… Częstochowie mają to gdzieś bo osłabi to przeciwnika i oni na tym ugrają. Taka to Polska mentalność. Przykre, a chłopak tam przeżywa dramat. A to może być przyszły mistrz świata…

   Wariat
   15 May 2020
   3:20pm

   “Przeraża mnie nienawiść wśród kibiców w Polsce, cieszących się z problemów innych. Kiedyś tego nie było”
   Było !!! Tylko nie na taką skalę. Teraz trolle wpisują chamskie komentarze bo są “anonimowi” w sieci (aby dowalić wszystko jedno komu)

   simon68
   15 May 2020
   3:21pm

   @Diego 71 : Moze i Sparta jest najbogatszym klubem , moze i p. Rusko jest najwybitnieszym prezesem tylko jakis taki niesmak mam . Ilu juniorow szkoli ten najbogatszy klub? Dlaczego Drabik po przyznaniu sie nie odbieral korespondencji i czy to cale zamieszanie nie jest spowodowane wlasnie dzialaniem p.Rusko . Moim zdaniem to wlasnie dzialania klubu niszcza Drabika . Przeciez ta sprawa jest banalnie prosta i wyrok { obojetnie w ktora strone } dawno powinien zapasc . Komu zalezy na przeciaganiu tej juz afery ? Kibicom , Drabikowi czy p.Prezesowi mozesz odpowiedziec ?

   Xing
   15 May 2020
   5:07pm

   Nie przeżywałby dramatu jakby sobie przed finałem kroplówy nie walił….Udowodnij mi, że czegoś sobie nie wypłukiwał. Sranie w banie, że nie wiedział. Lekarz nie wiedział nikt nie wiedział…..To tak jakby facet co robi na rusztowaniach nie wiedział, że bez badań wysokościowych nie może wejść powyżej 3 metrów. Totalna ściema.

   nazgul
   15 May 2020
   6:16pm

   Żeby było jasne jestem kibicem Unii Leszno z ponad czterdziestoletnim stażem i na pewno nie mam nic przeciwko temu, że Sparta jest finansowo mocnym klubem. Z racji długiego stażu kibicowskiego, można rzec znam karierę pana Andrzeja Rusko jako prezesa klubu wrocławskiego od samego początku. Z całą pewnością nie można tych działań nazwać moralnie czystymi – każdy prawdziwy kibic żużla w Polsce wie o czym piszę. Patrząc na działania pana Rusko odnoszę wrażenie, iż dobro żużla w Polsce jest daleko po tym co w jego mniemaniu jest dobre dla Sparty Wrocław. Ostatnie działania związane z wprowadzeniem obcokrajowca na pozycję juniora – trwające od końca sezonu 2018 – powstrzymane przez sprzeciw wszystkich prezesów ExL, czy załatwianie obywatelstwa dla Czugunowa, który poza jazdą od czterech lat na żużlu w naszych ligach niewiele ma wspólnego z naszym krajem – brak chociażby wątpliwych polskich korzeni w postaci zrusycysowanych przodków, to na pewno nie jest działanie na rzecz rozwoju żużla w Polsce. Nie będę przeczył, że podziwiałbym pana Rusko za to jak jest obrotny, gdyby nie to lawirowanie na granicy prawa z wykorzystaniem znajomości i układów oraz działania bez jakiejkolwiek hamulcy moralnych – liczy się tylko dobro mego klubu kosztem innych. Dlatego wielu kibiców traktuje Spartę w ten sposób i cieszy się z potknięć klubu z Wrocławia i nie ma to nic wspólnego z nienawiścią o której co niektórzy tu piszą. Oczywiście w tej chwili wypełzło również różne buractwo i rozpanoszyło się po wielu portalach, ale to jest związane z przyzwoleniem na takie zachowanie obecnych elit rządzący do spółki z prokuraturą – przepraszam za dygresję, ale odbiegłem od tematu, a Po Bandzie to nie miejsce na politykowanie, bo to zbyt fajny portal!
   Co do Drabika, to z całym szacunkiem, ale mówienie, że przecież przyjął tylko kroplówkę to zakrawa na kpinę. WADA wyznaczyła limit 100ml jednorazowego podania kroplówki nie dlatego, że ktoś tak sobie wymyślił, tylko po to, by zawodnicy nie byli wstanie wypłukać z organizmu zakazanych substancji – 500ml podane jednorazowo już to robi. Dlatego WADA jednorazowe podanie 500ml traktuje na równi z braniem “twardego dopingu”. 500ml podane Drabikowi mogło, ale oczywiście nie musiało wypłukać “twardy” doping podanego zawodnikowi w związku z jego dolegliwościami, by postawić go na nogi przed meczem finałowym ExL. Być może były to tylko witaminki na wzmocnienie, ale tego już się nie dowiemy bo kroplówka zrobiła swoje. W całej sprawie największy niesmak budzi u mnie, a pewnie i wielu kibiców termin wniosku o przyznanie wstecznego TUE, matactwa i zmiany w zeznaniach itp. Lekarz, który niby “serwował” kroplówkę Drabikowi był licencjonowanym przez POLADĘ lekarzem i on nie wiedział, że w takim przypadku należy wniosek o TUE złożyć jak najszybciej?!!! – no śmiech na sali!!! To nie przepisy WADA mogą złamać Drabikowi karierę, a arogancja zawodnika i moim zdaniem nieprzemyślane działania osób zaangażowanych w sprawę afery dopingowej zawodnika. Myślę, że gdyby zawodnik “położył uszy po sobie” i ukorzył się przyznając, że nieświadomie popełnił błąd, który skutkuje tak wielkimi sankcjami to o sprawie już dawno byśmy zapomnieli. Drabik dostałby najniższy z możliwych wymiarów kary, nie powstałby precedens do którego dąży prawnik Drabika, a który otworzy drogę do uniknięcia dyskwalifikacji prawdziwym dopingowiczom. Teraz obawiam się jednak, że kara może być o wiele surowsza, tym bardziej, że szefem WADA jest Polak Witold Bańka i cały antydopingowy świat patrzy na POLADĘ, która zapewne będzie unikała stworzenia precedensu – przychylenia się do wniosku o wsteczne TUE po tak długim czasie od popełnionego wykroczenia.
   Wyszło trochę długo, ale odpowiedź na tematy nie mogła być w moim mniemaniu spłycona.
   Pozdrawiam

    Wariat
    15 May 2020
    7:58pm

    “Oczywiście w tej chwili wypełzło również różne buractwo i rozpanoszyło się po wielu portalach, ale to jest związane z przyzwoleniem na takie zachowanie obecnych elit rządzący do spółki z prokuraturą – przepraszam za dygresję, ale odbiegłem od tematu, a Po Bandzie to nie miejsce na politykowanie, bo to zbyt fajny portal!”
    Temat Maxa był już tak obramiały, że głowa mała !!!!
    Tylko, że te marynarki …..
    Gdyby ich “mózgi” wrzucić do piłeczek ping-ponga …to dzieci miały by grzechotkę

   Pablo Sarachman
   15 May 2020
   9:27pm

   Bez krzty hejtu. Czy uważasz, że takie ubeckie kombinowanie przynosi Sparcie chlubę? Będziesz się cieszyć z takiego medalu? Dziwisz się, że cała Polska będzie jechać przeciw wam?
   To nic innego jak oszustwo w ramach przepisów. Jak Lambert załatwiłby obywatelstwo i został w Lublinie to byś mówił, że Kempa to cwany lis i wykorzystał lukę czy że jest ch…..email zbolałym?
   Przemysl to na spokojnie. Pozdrawiam

   Abczucharis
   16 May 2020
   8:34am

   Buahahahahaha widać ze jesteś zaślepiony w p. Rusko, a przez gleba komu zabiera prace? To jest właśnie Polska mentalność obcych wielbić swoich karać
   Co do Drabika zgadzam się z jednym ze to jest chore cały ten doping….ale mogę się nie zgadzać z przepisami a muszę się stosować (np. jazda w pasach) wiec złamał przepis….złamał a brak wiedzy nie zwalnia Cię ze stosowania przepisów….

  Olo
  15 May 2020
  3:20pm

  Widzę że zazdrośnicy robią z Pana Andrzeja Rusko nad prezydenta który wszystko może to zgłoście się Wam też pomoże ps chyba są kluby w potrzebie

  Kroll
  15 May 2020
  5:05pm

  Czym się chwalić , że macie Polskich juniorów w … zadku ??? Wszystko pod wynik … a i tak nie zdobędziecie złota !!! Rusek NIGDY nie będzie Polakiem !

  Dw
  15 May 2020
  6:01pm

  Kto ma głowę na karku ten kombinuję.Jak by Sparta chciała to by miała każdego zawodnika!!!tylko polityka wydawania kasy.Kupić a utrzymać Unia taka bogata a juz plajtuje hehe

  ja
  15 May 2020
  8:01pm

  Głowa na karku phi, Jamróg i Woźniak oślepieni magią w końcu przejrzeli i uciekli. Obiektywna ocena jest taka dla kibica dyscypliny, że to najwięksi obecnie kombinatorzy, którym ponownie nie udało się sięgnąć po złoto mimo kombinacji z torem, maszynami startowymi, trenerami mechanikami, a teraz serial pędzi dalej w roli głównej wlewki witaminki, przeciąganie wyroku i zabijanie polskiego żużla zdolną młodzieżą haha. Oczywiście kibic wrocławski jest zadowolony, bo jakże by inaczej. Szacunek dla tych wyjątków, którym taka zabawa frajdy nie sprawia i postanowili nie zasiadać na jakże wygodnym siedzisku nowego olimpijskiego.

   sparta-dwr
   16 May 2020
   9:22am

   W dużej mierze zgadzam się z tobą i nazgulem, ale nadal będę chodził na nowy olimpijski i ryczał na trybunach dopingując Spartę. Bo od lat jestem kibicem tego klubu – w lepszych i gorszych czasach.
   Nikogo nie chcę tu usprawiedliwiać, ale w każdym klubie są nie całkiem czyste zagrania i machinacje. Co wypłynie, to się rozleje, reszta zostaje pod kołderką. A dzieje się tak i dziać się będzie – nie tylko w żużlu – bo obecnie sport to wielka kasa.
   Dlatego nie lejmy jadu na siebie, myślę tu o kibicach. Nie zachowujmy się jak politycy.

  Pablo Sarachman
  15 May 2020
  9:41pm

  Ręce opadają. Powstańcy Warszawscy się w grobie przewracają. Jak my się nie szanujemy i każdy może dostać nasze obywatelstwo bo ma wujka milicjanta, to jak inni mają nas szanować? A najlepsze, że liga się na to zgadza, telewizja się na to zgadza, wrocławianie się cieszą. Ale Wrocław teraz to bardzo europejskie miasto. Toleruje się nawet drużynę w barwach banderowców grającą w lokalnej a-klasie.
  Czekam jak nowy ruski Ruska będzie że łzami w oczach śpiewał Mazurek Dąbrowskiego po zwycięstwie w Grand Prix.

Skomentuj