Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nicolas Covatti to zawodnik, który od jakiegoś czasu solidnie prezentuje się zwłaszcza w lidze brytyjskiej. W tym sezonie jest podobnie – w lidze polskiej nie miał na razie wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości.

Zimą Nicolas Covatti pokazał się z bardzo dobrej strony w indywidualnych mistrzostwach Argentyny, które wygrał w znakomitym stylu. – Pojechałem do Argentyny na wakacje, chciałem spotkać się z rodziną i przy okazji byłem w stanie wziąć udział w 9 turniejach – wspomina zawodnik. – To był dla mnie świetny trening i bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać – dodaje.

Nicolas Covatti chciałby znaleźć klub w lidze polskiej

Od początku sezonu również prezentuje niezłą formę chociażby w lidze angielskiej, gdzie reprezentuje barwy Poole Pirates i Somerset Rebels. – Jestem zadowolony ze swoich wyników w Anglii, choć oczywiście zawsze może być też lepiej – przyznaje Covatti. Dobrą formę zawodnika potwierdzają również indywidualne mistrzostwa Włoch, w których jest liderem.

Wciąż jednak próżno szukać Nicolasa Covattiego w lidze polskiej. – W przeszłości nie miałem szczęścia, jeśli chodzi o moje starty w Polsce – mówi żużlowiec. – Bardzo fajnie byłoby znaleźć klub w waszym kraju i mam nadzieję, że to mi się uda, bo wiem już teraz, na co zwracać uwagę przy rozmowach z polskimi klubami – kończy zawodnik.

MICHAŁ CZAJKA