Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mistrz świata federacji WBA, kategorii piórkowej (featherweight), Leo Santa Cruz (37-2-1), powróci między liny 5 lutego, na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), gdzie w walce wieczoru zobaczymy Keitha Thurmana (29-1-0) i Mario Barriosa (26-1-0). Meksykanin wraca po ponad piętnastomiesięcznej przerwie, kiedy to w ostatnio dzień października 2020 roku, przegrał przez ciężki nokaut z Gervontą Davisem (26-0-0). 

Ze względu na najdłuższą w zawodowej karierze przerwę w startach, Santa Cruz w swojej nadchodzącej walce przeciwko Keenanowi Carbajalowi (23-2-1) wystąpi jeszcze w limicie kategorii super piórkowej. Następnie planuje on już tylko występy klasę niżej, w limicie 126 funtów, czyli kategorii piórkowej.

Chcę tylko upewnić się, że dobrze się czuję. W końcu nie było mnie przez rok. Przybrałem na wadze i byłem cięższy, niż kiedykolwiek. Miałem jakieś 153, 154 funty, także pomyślałem, że mogę mieć problem ze zrobieniem 126. Myślę, że po tej walce, zakładając, że wszystko pójdzie dobrze, wystąpię już w dywizji piórkowej. Powiedziałem mojemu zespołowi, abyśmy najpierw stoczyli walkę w super piórkowej i upewnić się, że zmieszczę się w limicie. – powiedział Leo Santa Cruz.

Materiał przy współpracy boxingzone.org