Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Ryszard Buśkiewicz: Akcja kibiców chwalebna. Zróbmy też cegiełki

Fot. Facebook Unia Leszno

Kibice Unii Leszno zorganizowali zrzutkę mającą pomóc klubowi w sytuacji finansowej. Zdaniem byłego zawodnika Byków, Ryszarda Buśkiewicza, takie inicjatywy są godne pochwały. On sam zainicjował kolejną akcję, która ma pomóc klubowi. 

– To, co robią kibice jest godne pochwały i chwalebne. Nie ma ludzi na stadionach. Wszystkie kluby mają ciężką sytuację i to nie jest tylko tak, że Leszno wymaga pomocy. Takie akcje jak ta, którą zrobili fani, tylko cieszą, że w tak trudnym okresie kibice solidaryzują się z klubem – mówi były zawodnik. 

Zdobywca dwóch złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski z Unią Leszno ma swój pomysł, jak można by wesprzeć wielkopolski klub. 

– Mówiłem o tym w radio i na swoich mediach społecznościowych. Klub powinien zrobić okazjonalną „cegiełkę” do kupienia dla kibiców i dochód z tego zasiliłby budżet klubu. Myślę, że chętnych kibiców by nie brakowało. Unia Leszno to klub zarządzany przez kilku akcjonariuszy, którzy potrafią ocenić jaka jest sytuacja, jaka będzie w najbliższych miesiącach i otwarcie o tym mówią. Są kluby zarządzane środkami z zewnątrz, a nie akcjonariuszy i one dopiero mogą się zorientować w najbliższym czasie, że ta ich sytuacja wcale nie jest taka pozytywna – kończy były zawodnik Unii.  

LVBET

11 odpowiedzi

 1. Przykro mi bardzo, ale nie pochwalam takich akcji. Myślę że jest to wykorzystywanie łatwowierności i naiwności kibiców, coś jak: “przekręt na wnuczka”.
  Rozumiem, że sytuacja klubów nie jest łatwa, ale dlaczego kibice, którzy i tak ciągle tworzą i reperują budżety klubów mają jeszcze dokładać kolejne pieniądze? Zapłacą przecież za emisje w TV.
  Teraz spójrzmy na ośrodki żużlowe, większe i mniejsze, bardziej bogate i te biedniejsze, lub te które właśnie weszły do ekstraligi, lub w niej są dopiero co, jak Lublin czy Rybnik. Oni maja najtrudniej, borykają się z kosztami renowacji stadionów, płacami dla zawodników (których nie ma na rynku), logistyką, dostosowaniem do wymogów GKSŻ.
  Po to powołani są prezesi i menadżerowie by kluby radziły sobie same a nie żebrały od tych którzy, taka jest prawda, posiadają najmniej a chcą tylko zobaczyć coś co KOCHAJĄ – żużlowców na torze.

  1. To raczej zrozumiałe, że każdy człowiek wydaje swoje własne zarobione pieniądze na co chce, w tym wypadku kibice Unii mający ten klub w sercu, z własnej woli wspierają swój klub. Co ma ich obchodzić sytuacja klubu z Rybnika czy Lublina. Twój komentarz trąci mentalnością socjalistyczną.

   1. No właśnie to twoja wypowiedź trąci myszką z doby socjalizmu, wtedy były cegiełki i rzucanie złotych obrączek na odbudowę Warszawy. Do czego to doprowadziło? Każdy, znający choć trochę historię Polski powinien wiedzieć. Heh, takiej prawdziwej historii Polski.
    Żebractwo jest formą wyzysku, tak samo jak sutenerstwo, na dodatek zabronionego prawem.
    Jak chcesz być legalnym wspomożycielem żebraków to nim bądź … ja nie zamierzam.

    1. I o to mi chodzi, ja cię do tego nie zmuszam… Wydawaj swoje pieniądze na co tylko chcesz, ale nie mów innym co mają robić z własnymi, prosta sprawa

     1. Jasne że prosta sprawa, tak prosta jak drut.
      Jednak może trzeba się zastanowić, ponieważ gdzieś wyczytałem, że kibice z Leszna zgromadzili 130000 zł. – świetnie i gratuluję oddania klubowi, ale…
      ALE. Ta kwota to pewno mniej niż miesięczne zarobki zarządu waszego klubu, który pewno jakoś nie myśli, by zrzec, lub ograniczyć swoje wypłaty, chodź prowadzą inne spółki, lub działalności gospodarcze. Zrzec, choćby w części. Chętnie usłyszę ripostę od zorientowanych.

      1. Czy Ty wiesz kto zarządza Unią Leszno? Jeden z właścicieli. To jest zupełnie inna bajka niż w przypadku wielu klubów w Polsce.

 2. Każdy klub boryka się z problemami logistycznymi, renowacją stadionów czy płacami dla zawodników.. Gościu nie masz co robić w domu to podłub w nosie, a nie wylewasz żale o przekręcie na wnuczka co jest jakimś paradoksem. Ludzie chcą to wpłacają, a tacy jak Ty tylko narzekają na wszystko siedząc w domu. Pewnie oderwałeś się od prania albo zmywania, żona na Ciebie ma zły wpływ albo ludzie Cię gnębią. Weź życie za rogi i idź do przodu a akcja, która powstała nie oczekuje od Ciebie nawet złamanego grosza. W tym przypadku to kibice zorganizowali zbiórkę, wyszli z inicjatywą. Nie klub, ani akcjonariusz.. Zapamiętaj, że w ilości siła. Jednocząc się można więcej. Druga sprawa następuje znów sprzężenie zwrotne tzn. idź wyprać firany lub pozmywać jak Ci żona kazała bo pewnie wiecznie niezadowolony jesteś i gdzieś musisz się wyżyć. Szkoda, że w internetach jest miejsce na takich ludzi. Marne to życie, marne bo pewnie sprawdzasz co jakiś czas czy jakaś istota zainteresowała się Twoim komentarzem. Tak właśnie postępuje człowiek, który musi pokazać inne zdanie i szukać chociaż w internecie centrum uwagi. Przykro mi, że właśnie tu jej szukasz. Bywaj 🙂

  1. hehe brawo za celny komentarz, mi się nie chciało wyjaśniać jaśnie oświeconego pana nightmara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.