Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

Boks. Kapitalna walka na otwarcie roku. Ortiz wstał z desek i znokautował Martina (WIDEO)

Fot. Premier Boxing Champions
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gala boksu w Hollywood stała pod znakiem pojedynków w królewskiej dywizji, czyli wadze ciężkiej. W walce wieczoru Luis Ortiz (33-2, 28 KO) dwukrotnie leżał na deskach, jednak wstawał i pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Charlesa Martina (28-2-1, 25 KO). Pojedynek był jednocześnie eliminatorem do walki o tytuł mistrza świata federacji IBF, który aktualnie należy do Oleksandra Usyka.

 

Walkę niespodziewanie dobrze zaczął Charles Martin, który w pierwszej i czwartej rundzie posyłał rywala na deski. Jednak doświadczony Kubańczyk wychodził z opresji i rozstrzygnął losy pojedynku w szóstej odsłonie. Wówczas „King Kong” trafił rywala potężnym lewym sierpowym i następnie zasypał zamroczonego Martina gradem ciosów. Amerykanin padł na deski, choć dostał kilka sekund więcej na regenerację, ponieważ jego ręka zaplątała się w liny. Po wznowieniu walki blisko 43-letni Kubańczyk ruszył na rywala i ponownie posłał go na deski. Martin wstał, jednak sędzia ringowy nie dopuścił go do dalszej rywalizacji.

Ciekawie było również w innych walkach podczas sobotniej gali. Niepokonany Frank Sanchez (20-0, 13 KO) pewnie wygrał na punkty z Christianem Hammerem (26-9, 16 KO), a Ali Eren Demirezen (15-1, 12 KO) zastopował byłego pretendenta do mistrzowskiego tytułu, Geralda Washingtona (20-5-1, 13 KO). Szalony pojedynek stoczyli Wiktor Wichryst (9-0, 7 KO) i były rywal Adama Kownackiego – Iago Kiladze (27-6-2, 19 KO). Pięściarze aż pięć razy lądowali na deskach w trakcie dwóch rund! Ostatecznie z wygranej cieszył się Ukrainiec.