Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Boga się nie bał w barwach Betard Sparty, teraz pomoże Ostrovii

Pamiętacie Patryka Kociembę, gdy trafił jako młodzieżowiec do Betard Sparty? Boga się nie bał, nadal ryzykując po kolejnych karambolach. Miał liczne wstrząśnienia mózgu i waleczne serce, ale jego obecność na torze wywoływała dreszcze. W końcu podziękował. A teraz powraca w nowej roli.

27-letni Patry Kociemba zajmie się sprzętem juniorów oraz szkółki żużlowej TŻ Ostrovii – poinformował I-ligowy klub.

“Kociemba to nazwisko doskonale znane kibicom speedwaya w Ostrowie. W latach 80. i 90. ubiegłego wieku Piotr Kociemba był jednym z liderów ówczesnej Ostrovii. Jego syn, Patryk również został żużlowcem, ale przygodę z tym sportem zakończy po wejściu w wiek seniora. Patryk Kociemba był wychowankiem Klubu Motorowego Ostrów. Startował w ŻKS Ostrovia, a później trafił do Sparty Wrocław” – informuje TŻ Ostrovia.

– Wiadomo, że ta moja przygoda ze sportem żużlowym mogła się inaczej potoczyć. Brak sprzętu, trochę pecha i kontuzje wyhamowały mnie i po wieku juniorskim zakończyłem starty – wspomina były żużlowiec na łamach klubowej strony w tekście Macieja Kmiecika.

Patryk Kociemba, jak wielu niespełnionych żużlowców, został zate mechanikiem. – Pracowałem u kilku zawodników. Jeździłem również z Łukaszem Sówką. Jako szkółkowicz miałem to szczęście, że w klubie pracował wówczas Ryszard Małecki. To on właśnie przekazywał mi swoją wiedzę odnośnie mechaniki. Teraz sam będę dzielił się moim doświadczeniem z juniorami i adeptami szkółki żużlowej. Moim zadaniem będzie dbanie właśnie o sprzęt młodzieżowców i szkółkowiczów. Będę im pomagał w trakcie treningów i jeździł z nimi na zawody – wylicza nowy mechanik klubowy.

-Poszerzyliśmy kadrę naszego teamu. Dołączył do nas Patryk Kociemba w roli mechanika klubowego. Będzie on pomagał naszej młodzieży, bo Mariusz Staszewski nie jest już w stanie sam wszystkiego ogarniać. Tych motocykli jest coraz więcej, młodzieży jest więcej i potrzeba było nowej osoby. Mechanik klubowy będzie dbał nie tylko o sprzęt na miejscu, ale także jeździł z juniorami na zawody młodzieżowe, a także ligowe. To kolejny krok, by nasz klub działał coraz bardziej profesjonalnie. Cieszy to, że dołączył do nas ostrowianin, były żużlowiec ostrowskiego klubu – dodaje Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.