Główny partner portalu

Przemysław Pawlicki, Antonio Lindbaeck, Kenneth Bjerre. fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zakończyła się saga związana z wypłatą punktu bonusowego dla Kennetha Bjerre. Duńczyk postanowił przekazać pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez kibiców na grudziądzki dom dziecka.

Sytuacja z trzynastego biegu starcia MRGARDEN GKM-u Grudziądz z Get Well Toruń rozgrzała żużlowe środowisko. Jack Holder jechał w tej gonitwie na ostatnim miejscu, sfrustrowany zwolnił tuż przed metą i zawrócił do parku maszyn. Australijczyk zabrał w ten sposób punkt bonusowy Kennethowi Bjerre i dorobił się opinii zawodnika nieszanującego innych żużlowców.

O zdarzeniu było głośno jeszcze długo po derbowym spotkaniu. Klub z Grudziądza oświadczył, że nie może wypłacić zawodnikowi pieniędzy za punkt, którego nie zdobył. Kibice Gołębi postanowili więc przeprowadzić zbiórkę na punkt bonusowy. To oburzyło z kolei innych kibiców twierdzących, że lepiej organizować zbiórki na cele dobroczynne niż dla żużlowca.

Kenneth Bjerre przekazał pieniądze na grudziądzki dom dziecka. FOT. Facebook GKM Grudziądz

Ostatecznie sprawę w swoje ręce postanowił wziąć sam zawodnik. Bjerre, przy okazji turnieju w Grudziądzu, przekazał zebrane pieniądze na grudziądzki dom dziecka. – Kenneth Bjerre przekazał całą kwotę 4 tysięcy złotych ze zbiórki kibiców za stracony punkt bonusowy po meczu derbowym z Get Well Toruń na grudziądzki dom dziecka. Dziś podopieczni i opiekunowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy okazji Speedway President Cup Grudziądz 2019 mieli okazję spotkać się z naszym zawodnikiem i podziękować mu za ten gest! – czytamy na oficjalnym profilu MRGARDEN GKM Grudziądz.

BARTOSZ RABENDA