Betard Sparta nagrodzona w plebiscycie „Wrocław bez barier”

Stadion Olimpijski fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na początku grudnia zakończyła się 10. edycja plebiscytu „Wrocław bez Barier”, w którym uhonorowani są ci, którzy przyczyniają się do wsparcia osób z niepełnosprawnościami. W jednej z kategorii zwyciężyła Betard Sparta Wrocław i Stadion Olimpijski.

„Wrocław bez Barier” to projekt, który ma na celu uhonorowanie działań i przedsięwzięć, przyczyniających się do rozwoju sytemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Został on zainaugurowany w 2010 roku, z inicjatywy rzecznika Prezydenta Wrocławia ds. Osób z niepełnosprawnością śp. Bartłomieja Skrzyńskiego. Certyfikat „Wrocław bez Barier” promuje dobre postawy oraz działania podejmowane przez firmy, instytucje i osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji. Prestiżowy dokument jest sygnowany przez prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka.

– Chcemy nagradzać tych, którzy wyróżniają się swoją wrażliwością społeczną. Poszukujemy ludzi, organizacji czy instytucji, które nie boją się łamać stereotypów i kruszyć bariery – mówi Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”. – Warto podkreślić, że tegoroczny konkurs jest wyjątkowy, bowiem przyznawane certyfikaty noszą imię Bartłomieja „Skrzyni” Skrzyńskiego, którego już z nami nie ma, ale jego idea cały czas jest i będzie kontynuowana – dodaje.

Betard Sparta Wrocław i Stadion Olimpijski zostały wyróżnione w kategorii „Miejsce dostępne dla wszystkich” za umożliwienie uczestniczenia w wydarzeniach sportowych osobom z niepełnosprawnościami. Przypomnijmy, że osoby z niepełnosprawnościami mają specjalnie dostosowane miejsca blisko toru, a podczas remontu wrocławskiego obiektu wszelkie konsultacje były prowadzone ze śp. Bartłomiejem Skrzyńskim.