Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie będzie zmiany na stanowisku trenera Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Szkoleniowcem gdańszczan pozostanie Mirosław Berliński. Celem dla ekipy ze stadionu przy ulicy Zawodników ma być walka o finał Nice 1. Ligi Żużlowej.

– Rynek jest wąski, nie znaleźliśmy nikogo, kto mógłby przyjść i wnieść coś pozytywnego. Trener Berliński zostaje, a naszym celem jest przynajmniej play-off ze wskazaniem na finał I ligi – powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl.

Sezon 2020 będzie trzecią szansą dla Berlińskiego. Szkoleniowiec z Rybnika trenuje Zdunek Wybrzeże od maja 2018 roku i nie zdołał jeszcze wprowadzić drużyny do fazy play-off. Wsparciem dla trenera wciąż będzie Krystian Plech, który pełni w klubie z Gdańska obowiązki menedżera.

– Żużel staje się coraz bardziej menedżerski. Zawodnicy startują na okrągło w różnych ligach i zawodach, nie mają czasu na treningi. Druga koncepcja to utrzymywanie tradycyjnych trenerów. Polski żużel jest w tej chwili na rozdrożu, nie do końca wiadomo, w którym kierunku to pójdzie. My też się jeszcze zastanawiamy, ale kontakt z zawodnikami jest w tej chwili na pewno bardzo ważny – dodał prezes Wybrzeża.

BARTOSZ RABENDA