David Bellego / fot. PSŻ Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

David Bellego czyni stałe postępy w swojej karierze. Choć w Polsce jeździ tylko w drugiej lidze, to awansował do cyklu SEC, w którym będzie pierwszym w historii Francuzem.

David Bellego skutecznie przebrnął przez eliminacje i z SEC Challenge w Nagyhalász trafił do grona najlepszych żużlowców Starego Kontynentu, którzy powalczą o tytuł mistrza Europy. – Zakwalifikowanie do TAURON SEC było jednym z moich celów w tym roku, więc bardzo cieszę się, że mogę wziąć udział w zawodach w tak doborowej stawce. Już nie mogę się doczekać startu tej rywalizacji – mówi podekscytowany Francuz.

Bellego będzie absolutnym debiutantem w stawce TAURON SEC 2019. Mimo tego, stawia sobie ambitne plany. – Moje cele to zajęcie miejsca w pierwszej piątce, która zostanie zakwalifikowana do sezonu 2020 – dodaje żużlowiec.

Nasz rozmówca będzie pierwszym reprezentantem Francji w cyklu TAURON Speedway European Championship. – Jestem naprawdę szczęśliwy, że zostałem pierwszym Francuzem w TAURON SEC. Z dumą będę reprezentował mój kraj w tej rywalizacji – podkreśla Bellego.

Francuz nie zna wszystkich aren cyklu TAURON SEC. – Jedyny tor, na którym jeździłem to Guestrow. Pozostałe obiekty znam, ale nie miałem okazji się na nich ścigać. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie zarówno w Toruniu jak i Vojens, a przede wszystkim na czasowym torze w Chorzowie – wyjaśnia.

Dla Davida Bellego starty w TAURON SEC to nie tylko zaszczyt, ale także okazja do autopromocji i szansa wypłynięcia na szerokie wody. – Chcę zdobyć jak najwięcej punktów we wszystkich rundach cyklu TAURON SEC. Mam nadzieję, że dobre występy otworzą mi drzwi do klubów w najwyższych lig w Polsce. Chcę się rozwijać i iść do przodu. Ciężko pracujemy z moim zespołem, aby piąć się do góry w żużlowej hierarchii – podkreśla francuski żużlowiec.