Adrian Gała/ fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Adrian Gała jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Car Gwarant Startu Gniezno. – Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi skromnie ósmy zawodnik Nice 1. Ligi Żużlowej.

Może nie każdy się tego spodziewał, ale, póki co, Adrian Gała jest liderem drużyny z Gniezna. – Ciężko pracujemy na to, żeby każde zawody były lepsze w moim wykonaniu – przyznaje zawodnik. – Na razie idzie to w dobrym kierunku, z czego jestem zadowolony – dodaje. Powody do zadowolenia rzeczywiście są, bo Gała może się pochwalić średnią 2,133 i jest to 8. wynik w Nice 1. LŻ.

Nie jest tajemnicą, że z lepszymi wynikami łączą się również większe wymagania wobec zawodnika. – Nie odczuwam presji, bo przed sezonem zakładałem sobie, żeby być mocnym punktem zespołu, a poza tym Start Gniezno to skład 7 zawodników i każdy przywozi ważne punkty – tłumaczy Adrian Gała.

Adrian Gała uważa, że dzięki częstym startom podnosi swój poziom sportowy

Póki co, gnieźnianie spisują się naprawdę przyzwoicie (są na 4. miejscu w tabeli) i mają duże szanse na awans do fazy play-off. – Ze spokojem chcemy dostać się do play-off, bo taki cel i założenia dostaliśmy od sztabu szkoleniowego i zarządu – mówi Gała. – Skupiamy się na każdym pojedynczym meczu i przy tym dobrze się bawimy – dodaje.

Warto zauważyć, że w sezonie 2019 Adrian Gała zdecydował się na dużą liczbę startów i najwyraźniej mu to służy. – No tak, w tym roku tej jazdy mam sporo, bo jeżdżę w Polsce, Szwecji, Rosji i Czechach – przyznaje żużlowiec. – Jednak myślę, że to dobra droga, bo muszę jeździć dużo, żeby podnosić swój poziom – podsumowuje.

MICHAŁ CZAJKA