Z lewej Gleb Czugunow.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

16 złotych medali mistrzostw świata – właśnie tyle na swoim koncie mają zawodnicy Reszty Świata, którzy 22 kwietnia zmierzą się z Żużlową Reprezentacją Polski. Na papierze mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Antonio Lindbaeck, Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Gleb Czugunow, Nicki Pedersen oraz Niels Kristian Iversen – to wybrańcy Zoltana Adorjana, którzy mają po raz kolejny pokonać Biało-Czerwonych. Mimo że jest to mecz towarzyski, każde z poprzednich sześciu spotkań pomiędzy obiema drużynami było pełne emocji, a wielokrotnie o końcowym wyniku decydował ostatni wyścig dnia.

Niezwykle mocna piątka oraz zawodnik, który cechuje się walecznością i nieustępliwością. Najbardziej doświadczonym oraz utytułowanym zawodnikiem jest Nicki Pedersen. Duńczyk to siedmiokrotny mistrz świata (trzy razy indywidualnie, cztery razy drużynowo) oraz indywidualny mistrz Europy sprzed trzech lat. Obecny sezon rozpoczął od mocnego uderzenia. W debiucie w Stelmet Falubazie Zielona Góra zdobył 14 punktów i był liderem swojego zespołu w starciu z Get Well Toruń.

Niezwykle silnym punktem zespołu Zoltana Adorjana będzie Emil Sajfutdinow. Rosjanin to dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów, a także indywidualny mistrz Europy (2014, 2015). W wieku 20 lat stanął na najniższym stopniu podium w cyklu FIM Speedway Grand Prix. To także złoty medalista zeszłorocznego Monster Energy FIM Speedway of Nations.

Kolejnym zawodnikiem, za którym przemawia ogromne doświadczenie oraz liczba zgromadzonych medali jest Niels Kristian Iversen. Siedmiokrotny indywidualny mistrz Danii oraz czterokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata ma za sobą sezon, w którym miał tyle samo wzlotów, ile upadków. Kontuzja barku oraz słabsze występy przeplatane były świetną jazdą, która zaowocowała powrotem PUK-a do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Pewniakami w zestawieniu Reszty Świata na mecz w Rzeszowie wydają się być Antonio Lindbaeck oraz Martin Vaculik. Szwed to dwukrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata oraz multimedalista Indywidualnych Mistrzostw Szwecji. Sezon 2018 z pewnością może udać za udany. Piąte miejsce w Speedway Euro Championship, które gwarantuje start w tegorocznym cyklu zmagań o tytuł indywidualnego mistrza Europy oraz powrót do cyklu Grand Prix potwierdziły klasę zawodnika.

Vaculik to m.in. indywidualny mistrz Europy z sezonu 2013. Od lat jest pewnym punktem zespołów, które reprezentuje. Poprzedni sezon Słowak rozpoczął pechowo. Poważna kontuzja utrudniała mu wejście w sezon, jednak wraz z jego upływem, Vaculik prezentował się na tyle dobrze, że otrzymał kredyt zaufania w postaci dzikiej karty na starty w tegorocznym cyklu indywidualnych mistrzostw świata. Zawodnik z Żarnowicy wystartował w ostatnim spotkaniu Polska – Reszta Świata, które 1 września odbyło się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Vaculik zdobył w tym meczu sześć punktów oraz jeden bonus.

Dopełnieniem składu Adorjana jest Gleb Czugunow. 20-letni zawodnik to złoty medalista Monster Energy FIM Speedway of Nations z Wrocławia. Pomimo poważnej kontuzji odniesionej w poprzednim sezonie, należy do ścisłej czołówki najlepszych młodzieżowców na świecie.

Mecz Polska – Reszta Świata odbędzie się w Rzeszowie, 22 kwietnia 2019 roku o godzinie 14:30.

Przed meczem Polska – Reszta Świata będziemy świadkami ceremonii włączenia kolejnego zawodnika do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Tym razem będzie to siedmiokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, trener żużlowej reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu Eventim.pl, a także stacjonarnie w Punkcie Informacyjnym Millenium Hall w Rzeszowie.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
– Trybuna Wschodnia (nowa) – 39 zł normalny, 20 zł ulgowy
– Trybuna Zachodnia – 39 zł normalny, 20 zł ulgowy

Bilet ulgowy przysługuje młodzieży uczącej się z ważną legitymacją szkolną, emerytom, rencistom,
studentom z ważną legitymacją do 26 roku życia (urodzeni w 1993 i później).

– Trybuna przy starcie (sektor nr 6 i 8) – 70 zł normalny
– Bilet VIP 490 zł (bilet na miejsca na starcie + wejście do parkingu przez zawodami + wejście na strefę VIP + program)