Główny partner portalu

Darcy Ward zorganizuje turniej 8 lutego. FOT. DARCY WARD INSTAGRAM
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Darcy Ward zdecydował się ponownie zorganizować turniej pod nazwą „Darcy Ward Invitational”. Zawody odbędą się 8 lutego na torze w North Brisbane. Były zawodnik zaprosił na swoje wydarzenie czołówkę australijskiego żużla.

Poprzedni turniej Darcy Ward Invitational odbył się 24 marca 2017 roku w Poole. Zawody nie trwały jednak długo. Ze względu na padający deszcz, trzeba było je przerwać po ośmiu wyścigach. Zwycięzcami tamtej imprezy zostali Jason Doyle i Krzysztof Kasprzak, którzy w dwóch startach zdobyli komplet punktów.

W przyszłorocznych zawodach wezmą udział Australijczycy. Ward wybrał tor w North Brisbane, więc trudno oczekiwać przybycia wielu żużlowców z Europy. Swoją obecność potwierdzili już jednak tacy zawodnicy jak Chris Holder, Rohan Tungate czy Brady Kurtz. Poza zaproszonymi gośćmi, w turnieju wystąpi także zwycięzca Indywidualnych Mistrzostw stanu Queensland.

 –Z przyjemnością ogłaszamy, że wydarzenie Darcy Ward Invitational powraca! Zawodnicy światowej klasy i najlepsi australijscy żużlowcy będą się ścigać w North Brisbane – napisał 27-latek w mediach społecznościowych. – Jest to wydarzenie, którego tutaj w Brisbane nie można przegapić. Dziękuję wszystkim zawodnikom i osobom, które pomagają mi zorganizować te zawody. Wspaniale będzie zobaczyć czołówkę australijskich żużlowców w Brisbane. Nie mogę się doczekać. Cholernie! – dodał.

https://www.instagram.com/p/B5E9GQBhmJ0/

Darcy Ward był jednym z najlepiej zapowiadających się talentów czarnego sportu. Australijczyk w 2009 roku został najmłodszym w historii juniorskim mistrzem świata. W swojej karierze wygrał jeden turniej Grand Prix (w 2013 roku w Kopenhadze) i sześciokrotnie stawał na podium turniejów o indywidualne mistrzostwo świata. 23 sierpnia 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas meczu Falubazu Zielona Góra z GKM-em Grudziądz. W wyniku upadku u zawodnika zdiagnozowano przerwanie rdzenia kręgowego.

BARTOSZ RABENDA

Obsada turnieju Darcy Ward Invitational:

Chris Holder
Rohan Tungate
Sam Masters
Brady Kurtz
Ryan Douglas
Hugh Skidmore
Jake Allen
Nick Morris
Zaine Kennedy
Kozza Smith
Zane Keleher
Cordell Rogerson