Darcy Ward zorganizuje turniej 8 lutego. FOT. DARCY WARD INSTAGRAM

Darcy Ward zdecydował się ponownie zorganizować turniej pod nazwą „Darcy Ward Invitational”. Zawody odbędą się 8 lutego na torze w North Brisbane. Były zawodnik zaprosił na swoje wydarzenie czołówkę australijskiego żużla.

Poprzedni turniej Darcy Ward Invitational odbył się 24 marca 2017 roku w Poole. Zawody nie trwały jednak długo. Ze względu na padający deszcz, trzeba było je przerwać po ośmiu wyścigach. Zwycięzcami tamtej imprezy zostali Jason Doyle i Krzysztof Kasprzak, którzy w dwóch startach zdobyli komplet punktów.

W przyszłorocznych zawodach wezmą udział Australijczycy. Ward wybrał tor w North Brisbane, więc trudno oczekiwać przybycia wielu żużlowców z Europy. Swoją obecność potwierdzili już jednak tacy zawodnicy jak Chris Holder, Rohan Tungate czy Brady Kurtz. Poza zaproszonymi gośćmi, w turnieju wystąpi także zwycięzca Indywidualnych Mistrzostw stanu Queensland.

–Z przyjemnością ogłaszamy, że wydarzenie Darcy Ward Invitational powraca! Zawodnicy światowej klasy i najlepsi australijscy żużlowcy będą się ścigać w North Brisbane – napisał 27-latek w mediach społecznościowych. – Jest to wydarzenie, którego tutaj w Brisbane nie można przegapić. Dziękuję wszystkim zawodnikom i osobom, które pomagają mi zorganizować te zawody. Wspaniale będzie zobaczyć czołówkę australijskich żużlowców w Brisbane. Nie mogę się doczekać. Cholernie! – dodał.

Darcy Ward był jednym z najlepiej zapowiadających się talentów czarnego sportu. Australijczyk w 2009 roku został najmłodszym w historii juniorskim mistrzem świata. W swojej karierze wygrał jeden turniej Grand Prix (w 2013 roku w Kopenhadze) i sześciokrotnie stawał na podium turniejów o indywidualne mistrzostwo świata. 23 sierpnia 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas meczu Falubazu Zielona Góra z GKM-em Grudziądz. W wyniku upadku u zawodnika zdiagnozowano przerwanie rdzenia kręgowego.