Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

 

Drużyny z Polski i Europy Wschodniej powalczą o nagrody z puli 20 tysięcy euro i awans do VALORANT Champions Tour. Nim jednak ruszy główna faza VRL East: Surge, organizatorzy wyłonią trzech uczestników na drodze otwartych kwalifikacji. Prawa do transmitowania eliminacyjnych zmagań będą ogólnodostępne.

Już 26 stycznia ruszają otwarte kwalifikacje do VALORANT Regional League dla regionu Polski i Wschodniej Europy. Zawodnicy z 20 krajów powalczą o nagrody z puli 20 tys. euro i możliwość awansu do rozgrywek najwyższego szczebla, czyli VALORANT Champions Tour. Do walki o zwycięstwo w lidze zaproszone zostaną najlepsze drużyny z regionu oraz te, którym uda się dostać do ligi w ramach otwartych kwalifikacji. Za organizację rozgrywek odpowiada dom produkcyjny FRENZY. 

Projekt VRL to nowe esportowe otwarcie dla firmy Riot Games i jej głośnego tytułu VALORANT. VRL zostanie zaimplementowany do ekosystemu VALORANT dla regionu EMEA w roku 2022 na wzór rozgrywek ERL (European Regional League). W sumie w tym roku zorganizowanych zostanie osiem lig regionalnych (VRL), z których każda będzie obsługiwana przez partnerów z danego regionu. Regiony te to: Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Irlandia i kraje nordyckie, Polska i Europa Wschodnia, CIS (Wspólnota Niepodległych Państw), MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), Turcja i DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein). 

Prawdziwie międzynarodowy charakter rozgrywek w myśl motta „Different but United” będzie miał miejsce w ramach VRL East: Surge, gdzie o nagrody z puli 20 tys. euro i awans do turnieju kwalifikacyjnego poprzedzającego VALORANT Champions Tour zmierzą się przedstawiciele 20 krajów. Na zawodników czekają trzy turnieje kwalifikacyjne rozgrywane w systemie drabinki pojedynczej eliminacji Bo1, z wyjątkiem spotkania finałowego, które zostanie rozegrane w formacie Bo3. 

Zwycięzca każdego z turniejów zagwarantuje sobie bezpośredni awans do głównych rozgrywek. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce, automatycznie odpada z ligi regionalnej. Zespoły z miejsc szóstego i siódmego zagrają w barażach o utrzymanie z ekipami, które zdobyły najwięcej punktów w niższej klasie rozgrywkowej – VRC (VALORANT Regional Circuit).

– Esportowa scena gry VALORANT jest w podobnym miejscu, w którym League of Legends było 10 lat temu. Projekt VRL East: Surge jest jednym z elementów, który ma jednoczyć profesjonalnych zawodników i fanów tytułu z naszego regionu. Jako organizator rozgrywek będziemy uważnie analizowali przebieg pierwszego sezonu VRL i wsłuchiwali się w głosy zawodników i widzów, aby jak najlepiej dostosować format do naszych standardów i oczekiwań społeczności – mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

Kwalifikacje i zaproszone drużyny
Do rozgrywek w ramach VRL East: Surge zostanie zaproszone pięć drużyn. O pozostałe trzy miejsca powalczą zawodnicy z 20 państw całego regionu w trakcie otwartych kwalifikacji. 

Harmonogram otwartych kwalifikacji:

  • 26 Stycznia – turniej kwalifikacyjny #1
  • 27 Stycznia – turniej kwalifikacyjny #2
  • 28 Stycznia – turniej kwalifikacyjny #3

Format otwartych kwalifikacji 

  • Drabinka pojedynczej eliminacji (Bo1)
  • Spotkanie finałowe – do dwóch zwycięstw w spotkaniu (Bo3)

Format pierwszego sezonu

  • Faza zasadnicza – Round Robin Bo3 (każdy z każdym do dwóch zwycięstw w spotkaniu),
  • Faza pucharowa – Double Elimination Bo3 (drabinka podwójnej eliminacji, rozstawienie w zależności od wyników z fazy zasadniczej)
  • Wielki finał – Bo5 (do trzech zwycięstw).

Link do rejestracji: https://www.challengermode.com/s/VRLeast