Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
fot. Michael Eder (www.dmsb.de)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozpoczynający się za dziesięć tygodni sezon w niemieckiej Bundeslidze nie przyniesie wielkich zmian organizacyjnych. Pięć zespołów wystąpi w dziesięciu spotkaniach sezonu zasadniczego. Dwie najlepsze drużyny spotkają się w finale. 

Rozgrywki wystartują 1 maja w Brokstedt, gdzie tamtejsi Wikingowie podejmą zespół z Landshut. Przypomnijmy, że goście, Diabły z Landshut, bronić będą tytułu mistrzowskiego. 

W ciągu jednego, majowego tygodnia, aż dwa spotkania odjedzie zespół MC Stralsund, który w kalendarzu będzie mieć zajęte soboty, 4 oraz 11 maja. 

Niezwykle ciekawie zapowiada się spotkanie, które odbędzie się 2 czerwca w Wittstock. Tamtejsze Wilki podejmą bowiem zespół z Brokstedt. Część zasadnicza rozgrywek zakończy się już 15 sierpnia w Landshut, gdzie na tamtejszej One-Solar Arena pojawi się zespół DMV White Tigers. Sezon tradycyjnie zakończy się dwumeczem finałowym. Rewanż zgodnie z tradycją rozegrany zostanie 3 października.

W programach zawodów Bundesligi pojawi się kilka polskich nazwisk. W drużynie z Brokstedt wystąpi mistrz świata juniorów, Bartosz Smektała. Umową z White Tigers związał się Daniel Kaczmarek. Bez wątpienia jednak prawdziwym hitem transferowym, który ma przyciągnąć kibiców na stadiony żużlowe w Niemczech, jest zakontraktowanie Nickiego Pedersena, który bronił będzie barw Wittstock. 

Terminarz Bundesligi 2019:

1 maja MSC Brokstedt Wikinger – AC Landshut Devils

4 maja MC Nordstern Stralsund – MSC Wölfe Wittstock

11 maja DMV White Tigers – MC Nordstern Stralsund

25 maja MSC Wölfe Wittstock – DMV White Tigers

2 czerwca AC Landshut Devils – MSC Wölfe Wittstock

16 czerwca DMV White Tigers – MSC Brokstedt Wikinger

22 czerwca MSC Brokstedt Wikinger – MC Nordstern Stralsund

6 lipca MC Nordstern Stralsund – AC Landshut Devils

12 lipca MSC Wölfe Wittstock – MSC Brokstedt Wikinger

15 sierpnia AC Landshut Devils – DMV White Tigers

ŁUKASZ MALAKA