fot. Michael Eder (www.dmsb.de)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozpoczynający się za dziesięć tygodni sezon w niemieckiej Bundeslidze nie przyniesie wielkich zmian organizacyjnych. Pięć zespołów wystąpi w dziesięciu spotkaniach sezonu zasadniczego. Dwie najlepsze drużyny spotkają się w finale. 

Rozgrywki wystartują 1 maja w Brokstedt, gdzie tamtejsi Wikingowie podejmą zespół z Landshut. Przypomnijmy, że goście, Diabły z Landshut, bronić będą tytułu mistrzowskiego. 

W ciągu jednego, majowego tygodnia, aż dwa spotkania odjedzie zespół MC Stralsund, który w kalendarzu będzie mieć zajęte soboty, 4 oraz 11 maja. 

Niezwykle ciekawie zapowiada się spotkanie, które odbędzie się 2 czerwca w Wittstock. Tamtejsze Wilki podejmą bowiem zespół z Brokstedt. Część zasadnicza rozgrywek zakończy się już 15 sierpnia w Landshut, gdzie na tamtejszej One-Solar Arena pojawi się zespół DMV White Tigers. Sezon tradycyjnie zakończy się dwumeczem finałowym. Rewanż zgodnie z tradycją rozegrany zostanie 3 października.

W programach zawodów Bundesligi pojawi się kilka polskich nazwisk. W drużynie z Brokstedt wystąpi mistrz świata juniorów, Bartosz Smektała. Umową z White Tigers związał się Daniel Kaczmarek. Bez wątpienia jednak prawdziwym hitem transferowym, który ma przyciągnąć kibiców na stadiony żużlowe w Niemczech, jest zakontraktowanie Nickiego Pedersena, który bronił będzie barw Wittstock. 

Terminarz Bundesligi 2019:

1 maja MSC Brokstedt Wikinger – AC Landshut Devils

4 maja MC Nordstern Stralsund – MSC Wölfe Wittstock

11 maja DMV White Tigers – MC Nordstern Stralsund

25 maja MSC Wölfe Wittstock – DMV White Tigers

2 czerwca AC Landshut Devils – MSC Wölfe Wittstock

16 czerwca DMV White Tigers – MSC Brokstedt Wikinger

22 czerwca MSC Brokstedt Wikinger – MC Nordstern Stralsund

6 lipca MC Nordstern Stralsund – AC Landshut Devils

12 lipca MSC Wölfe Wittstock – MSC Brokstedt Wikinger

15 sierpnia AC Landshut Devils – DMV White Tigers

ŁUKASZ MALAKA