Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Tomasz Gollob. FOT. JAROSŁAW PABIJAN
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś 48. urodziny obchodzi legenda polskiego speedwaya, jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii – Tomasz Gollob.

Lista osiągnięć, nagród i wyróżnień Tomasza Golloba jest niezwykle długa. Ponad trzydzieści razy stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w różnych kategoriach – drużynowo, indywidualnie, a także w parze. Siedmiokrotnie sięgał po tytuł mistrza świata na żużlu, w tym raz indywidualnie (2010) i aż sześć razy z drużyną.

Jego bezkompromisowy i widowiskowy styl jazdy dostarczał wielu emocji fanom czarnego sportu. 25 kwietnia 2017 roku cały żużlowy świat wstrzymał oddech, gdy Gollob podczas zawodów motocrossowych uległ wypadkowi, w wyniku którego uszkodził rdzeń kręgowy.

Mistrzu, życzymy Ci przede wszystkim zdrowia i siły w tym najtrudniejszym wyścigu, w którym bierzesz teraz udział! Jesteś nam bardzo potrzebny!

Liczby Tomasza Golloba:


7 – tyle medali indywidualnych mistrzostw świata zdobył, w tym 4 brązowe, 2 srebrne i 1 złoty
20 – przez tyle lat Tomasz Gollob startował w zawodach z cyklu Grand Prix
22 – tyle turniejów Grand Prix wygrał
164 – w tylu turniejach Grand Prix wystartował
1981 – tyle punktów zdobył podczas swoich występów w turniejach z cyklu Grand Prix
7 – tyle klubów w Polsce reprezentował (Polonia Bydgoszcz, Wybrzeże Gdańsk, Unia Tarnów, Stal Gorzów, Unibax Toruń, GKM Grudziądz)
8 – tyle razy wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski
2,816 – taką najlepszą średnią biegową osiągnął w 1998 roku w ówczesnej I lidze, reprezentując barwy Polonii Bydgoszcz, z którą zdobył wtedy mistrzostwo kraju

KAMILA JANKOWSKA