Główny partner portalu

Krzysztof Kasprzak. Foto: Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed nami bodaj najsłynniejsze żużlowe derby w naszym kraju. Obie drużyny z województwa lubuskiego wciąż nie mogą być pewne pozycji w topowej czwórce, która awansuje do półfinałów. Pojedynek Moje Bermudy Stali Gorzów z RM Solar Falubazem Zielona Góra, to danie główne środowego wieczoru dla wszystkich fanów speedwaya. O ile oczywiście deszcz nie pokrzyżuje planów, pierwszy bieg derbowej batalii o play-off ruszy o 20:30.

Moje Bermudy Stal Gorzów – RM Solar Falubaz Zielona Góra. Początek meczu w środę, 2 wrzesnia, o 20:30. Transmisja w nSport+.

Kibice z pewnością nie mogli wyobrazić sobie lepszej okazji do świętowania 100. derbów Ziemi Lubuskiej. No właśnie – czy setnych? Temat ten poruszał nasz statystyk Karol Płonka, wg obliczeń którego powinniśmy mówić o derbach nr 98 lub… 102. Jak by na to nie patrzeć – smaczku derbowej rywalizacji dodaje fakt, iż oba zespoły nadal nie są pewne swojej pozycji w czwórce, która przystąpi do rywalizacji o medale w PGE Ekstralidze.

Dodatkowo, goście ostatecznie zdecydowali się sięgnąć po posiłki z eWinner 1. Ligi. Zielonogórzanie na ostatnie trzy spotkania rundy zasadniczej chcą wzmocnić drużynę, dlatego też w miejsce Antonio Lindbaecka lub Michaela Jepsena Jensena, wystartuje jeden z zakontraktowanych gości – Wiktor Kułakow albo Rohan Tungate. Reakcja RM Solar Falubazu na ostatnią domową porażkę z Betard Spartą wydaje się więc być naturalna, bowiem w tym meczu zabrakło punktów właśnie drugiej linii. Chyba, że sięgniemy pamięcią wstecz, by przypomnieć jak w Zielonej Górze wypowiadano się na temat instytucji gościa.

Pojedynek odwiecznych rywali zapowiada się więc pasjonująco, ponieważ jeszcze na początku sierpnia, nikt nie spodziewał się jaką rangę będzie miało to spotkanie. Moje Bermudy Stal kontynuuje swoją passę zwycięstw, a wraz z nią regularnie dopisuje punkty w ligowej tabeli. Gorzowianie w ciągu kilkunastu dni sierpnia zdobyli aż 15 punktów, co w konsekwencji pozwoliło w mieście nad Wartą realnie zacząć myśleć o rundzie play-off.

Stalowcy z odrodzonym Krzysztofem Kasprzakiem oraz liderami w postaci Bartosza Zmarzlika, czy Andersa Thomsena, mają więc argumenty, by na własnym torze zwyciężyć nawet za trzy oczka, tym bardziej, że do odrobienia mają „tylko” 10 punktów. Gospodarze są świadomi swojej szansy i będą chcieli ją wykorzystać, mimo że jeszcze miesiąc temu zajmowali odległe od miejsce w tabeli.

Niewiadomą pozostaje natomiast pogoda, która być może pokrzyżuje plany zawodnikom. Miejmy nadzieję, że aura okaże się łaskawa i hitowe derby odbędą się bez przeszkód, a kibice będą mogli pasjonować się pięknym widowiskiem.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów: 9. Szymon Woźniak 10. Bartosz Zmarzlik 11. Krzysztof Kasprzak 12. Anders Thomsen 13. Niels Kristian Iversen 14. Wiktor Jasiński 15. Rafał Karczmarz.

RM Solar Falubaz Zielona Góra: 1. Antonio Lindbaeck 2. Martin Vaculik 3. Michael Jepsen Jensen 4. Piotr Protasiewicz 5. Patryk Dudek 6. Norbert Krakowiak 7. Mateusz Tonder.

2 komentarze on Gorzowsko-zielonogórskie derby o konkretną stawkę. Pogoda pozwoli rozegrać hit?
  Funia i ja
  2 Sep 2020
   6:10pm

  Od godziny 16:30 w GW pada deszcz Początkowo intensywnie teraz trochę słabiej Prognozy też kiepskie Ok 19 mocny deszcz potem przelotnie i o 22 znów intensywnie Jeśli dzisiaj pojadą to będzie wielka loteria na torze Bardzo możliwe że odjadą osiem biegów

Skomentuj

2 komentarze on Gorzowsko-zielonogórskie derby o konkretną stawkę. Pogoda pozwoli rozegrać hit?
  Funia i ja
  2 Sep 2020
   6:10pm

  Od godziny 16:30 w GW pada deszcz Początkowo intensywnie teraz trochę słabiej Prognozy też kiepskie Ok 19 mocny deszcz potem przelotnie i o 22 znów intensywnie Jeśli dzisiaj pojadą to będzie wielka loteria na torze Bardzo możliwe że odjadą osiem biegów

Skomentuj