lotto partner główny serwisu
Bartosz Smektała kolekcja
betard
czw. Lut 27, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

FOT MATEUSZ DZIERWA

1. Liga Żużlowa oficjalnie w CANAL+. Będzie hit na otwarcie

Szefowie stacji Canal+ oficjalnie potwierdzili nasze doniesienia o tym, że nabyli w ramach przetargu wyłączne prawa do transmisji rozgrywek 1. Ligi Żużlowej w sezonach 2020-2024. Już w otwierającej kolejce, kibice będą mogli zobaczyć w telewizji spotkanie Car Gwarant Startu Gniezno z eWinner Apatorem Toruń, czyli hitowy pojedynek na zapleczu PGE Ekstraligi.

– Polska jest prawdziwym zagłębiem żużla, a sukcesy naszych zawodników są tego najlepszym potwierdzeniem. Cieszymy się mogąc oddać 1. Ligę Żużlową w ręce CANAL+, który od wielu lat udowadnia, że jest gwarancją wysokiej jakości realizacji i promocji polskiego żużla. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z oferty CANAL+, co pozwoli na dalsze rozwijanie tych rozgrywek – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Sternicy CANAL+ zdecydowali, że mecze będą transmitowane w, dobrze znanej żużlowym kibicom, stacji nsport+. Sympatycy czarnego sportu obejrzą dwa najlepsze mecze w każdej kolejce sezonu zasadniczego, wszystkie spotkania rundy finałowej oraz powtórki, skróty i dedykowany rozgrywkom magazyn podsumowujący aktualną kolejkę.

– 1. Liga Żużlowa jest zapleczem najlepszej żużlowej ligi świata i ma bez wątpienia gigantyczny potencjał do dalszego rozwoju. Już w kwietniu będziemy mogli przenieść nasze ponad siedmioletnie doświadczenia z promocji rozgrywek PGE Ekstraligi na kolejne stadiony, na czym skorzystają nie tylko wszyscy kibice, ale również całe środowisko polskiego żużla – powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu CANAL+ w Polsce.

Szefowie stacji znanej z prezentowania meczów PGE Ekstraligi zadeklarowali, że zapewnią telewidzom najwyższą jakość nagrań. CANAL+ wszystkie transmisje meczów sezonu zasadniczego w standardzie minimum ośmiu kamer, w tym z wykorzystaniem kamery rejestrującej tzw. beauty shot oraz powtórkami w trybie slow motion. Mecze rundy finałowej zostaną wyprodukowane dodatkowo w standardzie minimum dziesięciu kamer, a na wybranych meczach pojawią się drony typu racer podążające za zawodnikami oraz tzw. krany kamerowe.

– Od lat ustalamy najwyższe standardy transmisji żużla nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym, produkując sygnał telewizyjny z większości wydarzeń rozgrywanych w ramach cyklu Speedway Grand Prix oraz Speedway of Nations. Od nowego sezonu technologie telewizyjne CANAL+ oraz jedni z najlepszych komentatorów i ekspertów żużla zawitają na stadiony 1. Ligi Żużlowej, tworząc dla kibiców zupełnie nowy standard realizacji tych rozgrywek – skomentował Michał Jarocki, dyrektor sportowy CANAL+ w Polsce.

– Widowiskowe mecze 1. Ligi Żużlowej zyskują partnera, który przez pięć kolejnych sezonów będzie przenosił emocje ze stadionu wprost na ekrany telewizorów. Jestem przekonany, że wspólnie zbudujemy znakomitą wartość promocyjną z korzyścią dla wszystkich klubów i fanów czarnego sportu – ocenił Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Wiemy także, że w otwierającej kolejce, w nsport+ obejrzymy starcie Car Gwarant Startu Gniezno z eWinner Apatorem Toruń. Ekipa Aniołów jest głównym faworytem Nice 1. Ligi Żużlowej, a gnieźnianie są postrzegani jako jedyna drużyna, które może się torunianom przeciwstawić.

Plan transmisji nsport+ na dwie pierwsze rundy 1. Ligi Żużlowej:

1. runda:
Car Gwarant Start Gniezno – eWinner Apator Toruń (4 kwietnia)
Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa TŻ Ostrovia (5 kwietnia)

2. runda:
eWinner Apator Toruń – Orzeł Łódź (18 kwietnia)
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (19 kwietnia)